Календар консервації: які фрукти та овочі закрити на зиму в листопаді (ФОТО)
У листопаді триває сезон консервування та підготовки до зимового періоду
На календарі — вже майже середина листопада, тож до зимових холодів залишається зовсім трохи часу. Але його точно вистачить, щоб запастися продуктами чи зробити домашні смачні «закривашки». Тим паче, що останній осінній місяць — вдала пора для консервації деяких овочів, фруктів та навіть горіхів.
Донбас24 приготував невеличкий чек-лист, що українським господинькам варто законсервувати в листопаді.
Гриби, квашена капуста та солодкий перець
Мариновані грибочки — вдалий варіант зимової заготовки. Восени ще можна знайти чи купити лісові гриби та зробити смачненький запас до холодів. Або ж обрати більш доступний та безпечний варіант та законсервувати печериці.
Ще один варіант смачної та улюбленої багатьма закуски на зиму — квашена капуста. Наразі це сезонний овоч, тож ціни в супермаркетах та на ринках не «кусаються». До того ж хрумка та пікантна капусточка ще й вважається українським суперфудом, адже має високий вміст вітаміну С та корисних лактобактерій.
А якщо ми вже заговорили про хрумкі та пікантні закуски на зиму, то не варто забувати про маринований солодкий перець. Звичайно, консервувати соковитий болгарський сорт — задоволення не дешеве, проте білозірка ще не зникла зовсім з продажів, а її вартість доступна. А відкривши баночку з такою закускою взимку, ви на кілька хвилин перенесетесь у палке літо та точно похвалите себе за те, що не полінувалися консервувати.
Листопад — час закривати варення
В останній місяць осені ще можна зварити яблучне чи грушеве варенько та закрити його на зиму. А потім — смакувати, намазуючи на запашний хлібчик чи булочку, з чаєм, або додаючи в якості начинки в пироги, пиріжки, пропитуючи сиропом бісквіт… Варіантів — безліч!
А ще зараз якраз вдалий час, щоб закрити овочеве варення — з моркви та буряка. Взимку такі смаколики «складуть компанію» ранковим тостам з вершковим маслом, доповнять сирну дошку чи стануть незабутньою начинкою для пиріжків, пирогів чи бісквітів. Окрім того, морквяне варення можна сміливо використовувати в якості глазурі до м’яса, додавати в азійські страви та овочеве рагу.
Маринована цибуля — смачно до салатів чи м’ясних страв
Ще один варіант «закривашок» у листопаді — ріпчаста чи червона цибулька. Таку закуску, як правило, додають до шашличків, проте вона прекрасно доповнить й інші м’ясні страви, стане прикрасою бутербродів, додасть пікантності салатам. А готувати її просто та швидко.
Інгредієнти (рецепт з інтернету):
— 700 г цибулі;
— 500 мл води;
— 1 ст. л. цукру;
— 8 ст. л. оцту 9%;
— 0,5 ст. л. солі;
— 1 лавровий лист;
— 0,5 ч. л. чорного та запашного перцю.
Приготування:
1. Цибулю почистити та нарізати на півкільцями. Замочити в холодній воді на 15 хвилин.
2. Воду злити, пом’яти овоч трохи руками.
3. Простерилізувати банки та кришки. На дно викласти лавровий лист та перець, зверху розкласти цибулю.
4. У каструлю налити півлітра води, додати цукор, сіль та оцет. Довести до кипіння, зняти з вогню та залити цим маринадом цибулю.
5. Банки закатати та залишити до охолодження. Зберігати в холодильнику.
Нагадаємо, раніше Донбас24 публікував найпростіші та найдешевші рецепти домашньої консервації від українського кухаря Євгена Клопотенка.
Фото: з відкритих джерел та Євгена Клопотенка