Якими продуктами варто запастися на зиму — корисні поради
В умовах воєнного стану краще заздалегідь подбати про стратегічні запаси продуктів
Постійні обстріли росіянами критичної інфраструктури України змушують українців ретельніше готуватися до зими. Зокрема, й робити запаси деяких продуктів. Проте не варто піддаватися паніці і скуповувати всі наявні товари. Краще дотримуватися дієвих порад, які допоможуть запастися продуктами з тривалим терміном зберігання.
1. Сіль
Це один із головних стратегічних продуктів і незамінний мінерал для організму. Важливо, що у герметично закупореному посуді без доступу вологи вона може зберігатися більше двох років, хоча на практиці цей термін може бути набагато більшим. Йодована сіль зберігається трохи менше — до 18 місяців, після чого йод випаровується, а сама сіль не втрачає своїх якостей.
2. Рис
Термін зберігання рису не перевищує два роки, проте білий шліфований рис може зберігатися до 20 років у герметичних контейнерах за температури +4 і нижче. Те саме стосується дикого рису, рису арборіо, басматі, жасмину. А ось бурий рис не варто купляти, адже він швидко псується.
Читайте також: Як на зиму заморозити овочі: секрети приготування запасів
3. Квасоля, сочевиця й інші бобові
Ці продукти є гарними замінниками м’яса. Квасоля багата на калорії (енергетична цінність — 200−300 ккал) і вуглеводи. Слід враховувати, що вживання бобових замість великої кількості червоного м’яса допоможе зменшити кількість жиру без втрати калорій. Водночас за останніми результатами досліджень, їхні поживні та смакові якості зберігаються протягом 30−50 років. Головне —правильна заготівля та зберігання у відповідних умовах. Бажано зберігати у сухому та прохолодному місці.
4. Сухе молоко
В умовах воєнного стану непогано було б запастися сухим молоком. Попри те, що його гарантований термін зберігання всього півтора року, у гарних умовах цей продукт може зберігатися набагато довше. Головне — герметична упаковка та сухе місце в приміщенні.
Читайте також: В Україні значно подорожчали продукти: що коштує найбільше
5. Сухофрукти
Сухофрукти дуже багаті на цукор, антиоксиданти, вітаміни, клітковину та мінерали. До того ж вони знижують ризик серцево-судинних захворювань і діабету, що в період війни особливо актуально. Сушені яблука, груші, абрикоси, ягоди можна їсти як окремо, так і додавати до компотів.
6. Горіхи
Це один із найвисококалорійніших продуктів (близько 600 ккал) тривалого зберігання. 30 г горіхів на день (приблизно жменя) наситять і допоможуть набрати вагу. Вони багаті на білки, вітаміни, клітковину, мінерали, корисні жири. Найдоступніший в Україні волоський горіх, який є і найкалорійнішим (656 ккал), може довго зберігатися як в очищеному вигляді (3−5 місяців). У шкаралупі термін зберігання збільшується до чотирьох років за температури від 0 до 3 градусів, а за +4+15 — до року. Головна умова тривалого зберігання — сухе місце, що провітрюється. Аналогічно можна зберігати кеш’ю, мигдаль, макадамію та фундук.
7. Мед
Мед — справжній «довгожитель» серед усіх харчових продуктів. Він відрізняється низьким вмістом вологи, де бактерії просто приречені, а в разі зберігання меду в темному та прохолодному місці сприяють його практично вічному терміну придатності. За деякими даними, термін зберігання меду може сягати 1000 років. Мед містить усі вітаміни групи В, К, Е, С, провітамін А. Водночас він є чудовим замінником цукру. Також мед чудово відновлює сили організму після перенесених захворювань, а також відмінно підійде як антидепресант. Чай із медом допомагає в лікуванні респіраторних захворювань і застуди, сприяє загоєнню ран і виразок, активізує функцію випорожнення кишечника.
Крім вказаних продуктів, по можливості слід запастися: кавою, консервованими овочами та бобовими, тушонкою, рибними консервами, олією, цукром, згущеним молоком, льодяниками, шоколадом, бульйонними кубиками, вермішеллю швидкого приготування, чаєм.
Раніше Донбас24 розповідав, що українцям потрібно запастися водою.
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел.