Як перестати заїдати стрес — поради гастроентеролога
Емоційне переїдання згубно діє на травні органи
Наразі мільйони українців через війну з Росією відчувають стрес і постійну знервованість. Це призводить до емоційного переїдання, яке не тільки веде до зайвої ваги, а й загострює гастроентерологічні хвороби та сприяє розвитку хронічних недуг. Гастроентеролог Євгенія Бєлінська пояснила, як перестати заїдати стрес і що робити, якщо через це виникли проблеми з травленням.
Читайте також: Як краще харчуватися під час стресу: список продуктів
Чому заїдання стресу є шкідливим?
У нормальних умовах життя їжа для нас є звичайним джерелом енергії. Проте коли вона перетворюється на пігулку від стресу, наша травна система починає страждати від додаткового навантаження. Насправді наші органи травлення і так не в захваті від надлишку гормонів стресу.
«У результаті найбільший „удар“ на себе приймуть жовчний міхур і підшлункова залоза, тому раджу пацієнтам, які мають хронічні захворювання цих органів бути особливо уважними до того, що вони їдять і в якій кількості — тобто слідкувати за своєю харчовою поведінкою», — зазначила Євгенія Бєлінська.
Читайте також: Зимовий раціон: які продукти додати в період морозів
Як перестати заїдати стрес?
На думку гастроентеролога, уникнути емоційного переїдання допоможуть прості, але дієві поради:
- Важливо не пропускати основні прийоми їжі.
- Під час дистанційної роботи не варто працювати на кухні, краще переміститися в іншу кімнату, де у вас не буде додаткових нагадувань про їжу.
- Намагайтеся зуупинити себе, якщо йдете до холодильника, тому що відчуваєте тривогу, смуток чи страх. Емоції продовжуються довше, ніж шматочок їжі в порожнині рота.
- Зрозумійте, що емоції все одно потрібно пережити, щоб рухатись далі.
- Спілкуйтеся більше з рідними та друзями, адже від цього ви отримаєте набагато більший ефект, ніж від поглинання зайвих продуктів. Також корисну допомогу ви зможете отримати і в групах психологічної допомоги.
Читайте також: Користь щоденного вживання яблук — роз’яснення від лікарів
Як діяти, якщо ви переїли і виникли проблеми із травленням?
Якщо ви все ж переїли і кожен наступний прийом їжі супроводжується відчуттям розпирання, здуття живота, відрижкою, розладами стулу тощо, постарайтеся:
- Перейти на «щадний» режим харчування. Потрібно виключити з раціону смажене, жирне, напівфабрикати, молоко, каву.
- Також можна додати ферментні препарати на кожен прийом їжі (якщо вони є в аптечці).
- Подолати відчуття дискомфорту допоможуть і спазмолітики на основі мебеверину.
- Якщо через два-три дні ваш стан залишається без змін або погіршується, потрібно звернутися до терапевта/сімейного лікаря або гастроентеролога.
Раніше Донбас24 розповідав, яку їжу слід вживати, щоб зберегти здоровими зуби.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.