Коли краще їсти — до чи після тренувань: роз’яснення від тренера
Важливо намагатися не тренуватись на повний чи голодний шлунок
Під час занять спортом важливо знати, коли краще споживати їжу: перед тренуванням чи до цього. Звісно, якщо наповнити свій шлунок до спортзалу, можна відчути важкість у шлунку під час виконання вправ. Онлайн тренер-нутриціолог, експерт зі здорового харчування Юрій Попко назвав найкращий час для їжі та пояснив, що саме краще їсти.
Читайте також: Чи можна вживати горіхи при схудненні — роз’яснення експерта
Коли саме краще їсти перед тренуванням?
«Звичайно, все індивідуально і є багато нюансів. Проте можна визначити основні рекомендації для людей, які хочуть схуднути, або накачатись. Перед тренуванням не можна наїдатись. І на це є дві причини. Вам буде важко тренуватись із повним шлунком — незалежно, чи будете тягати залізо, чи робити вправи з власною вагою», — зазначив Юрій Попко.
За словами тренера, під час тренування важливо, щоб кров припливала у ті м’язи, які ми тренуємо. А якщо ви поїсте перед спортом, то кров надходитиме до шлунку, аби допомогти процесу травлення. А ще після їжі ви відчуєте, що хочете відпочити чи навіть поспати, а аж ніяк не покращувати своє тіло.
«Тому потрібно їсти за 1,5−2 години до тренування — і неважливо, ви худнете чи прагнете поправитись. Бажано їсти складні вуглеводи (макарони, крупи). Хоча є нюанси. Це індивідуально, а не заклик до усіх», — наголосив Юрій.
Читайте також: Вживання пасти — чи слід відмовлятися при дієті
Яких помилок припускаються найчастіше?
Інколи людина, яка не повечеряла, або з'їла ранню вечерю, наступного ранку прийшла на тренування — позаймалась 20 хвилин і їй потемніло в очах. Або приходять ввечері на тренування люди голодні, пів дня не їли, а після фізичного навантаження у них в очах темніє, виникає слабкість, вони можуть навіть втратити свідомість. З огляду на це фахівець рекомендує споживати достатню кількість вуглеводів, бо вони відіграють важливу роль при фізичних навантаженнях.
Читайте також: Яке м’ясо їсти при схудненні — роз’яснення нутриціолога
«Тому їжте що хочете, коли хочете, керуйтесь добовою нормою калорій і БЖВ, притримуйтесь свого раціону харчування, який ви собі розробили, або розробив вам тренер», — підсумував Юрій Попко.
Раніше Донбас24 розповідав, як навчитися не переїдати.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.