Чому у харчуванні важлива різноманітність — роз’яснення нутриціолога
Основними правилами раціонального харчування є якість, нормований збалансований раціон та різноманітність
Відомо, що правильне харчування є невіддільною умовою здорового способу життя. Адже раціональне вживання продуктів допоможе досягнути високої працездатності та активності протягом усього життя. Фітнес-тренер, нутриціолог, автор двох книжок про схуднення та координатор найбільшого проєкту схуднення в Україні Віктор Мандзяк пояснив, що таке різноманітність в харчувчанні та чому вона важлива.
Читайте також: Зимовий раціон: які продукти додати в період морозів
Нутриціолог зауважив, що наше тіло формувалось в час нестачі їжі. Той харч, який був доступний людині в первісному суспільстві, містив в собі мало калорій, але багато корисних речовин. Втім природою у нас закладена непереборна тяга до калорій. І саме з такою жагою до калорій ми потрапили до XXI століття, де вдосталь їжі, яка багата на калорії, але бідна на вітаміни.
Читайте також: Як краще харчуватися під час стресу: список продуктів
Різноманітність в харчуванні в нас також закладена природою. Саме тому гречана дієта — не є дієвою, адже їсти одне і те ж з дня в день ми не можемо на фізичному рівні.
«Наситившись їжею з одними смаковими властивостями, нам хочеться чогось іншого. «Я вже ситий», — каже мій підписник, доїдаючи 300-грамовий стейк з овочами-гриль. — «Але від чізкейка не відмовлюсь», — розповів нутриціолог.
І попри те, що ми навчились їсти певні продукти, полюбили їх і їмо з дня на день, з року в рік — це лише ілюзія різноманітності. Насправді, ми вживаємо різні види білого борошна (білий хліб, пельмені, вареники, ватрушки), цукру (мед, шоколад, варення), обробленого м’яса (хамон, ковбаса, сосиски, шинка). Та це не є різноманіттям.
Читайте також: Кава з молоком — наскільки корисна для здоров’я
«Ні, нам не треба їсти всі 100 500 видів фруктів чи овочів. Нам треба долати свою неофобію і пробувати нове, знаходити те, що подобається, щоб урізноманітнити своє харчування. Поганий той ЗОЖ, який вертиться довкола декількох „правильних“ продуктів; файний той ЗОЖ, який дозволяє їсти всяку їжу, це і смачно і корисно», — підкреслив Віктор Мандзяк.
Раніше Донбас24 розповідав про особливості харчування при грипі.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.