Як спілкуватися з близькими, в яких ПТСР — медичні поради
МОЗ пояснило, як підтримати людину з ПТСР
Людям з ПТСР жити доволі складно — ніколи не знаєш, в який момент, за яких обставин і в якій формі проявляться симптоми. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків та 20% жінок, які пережили травматичні події, мають ПТСР. Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради Ксенії Возніциної, директорки Центру психічного здоров’я й реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України, як допоможуть зрозуміти що можна робити, а що — не варто, коли у вашої близької людини ПТСР.
У більшості випадків симптоми ПТСР запускають внутрішні і зовнішні чинники, які називають тригерами. Тригери можуть бути внутрішніми і зовнішніми. Внутрішні тригери — це те, що ми відчуваємо всередині: думки, емоції та тілесні відчуття (як в момент травматичної події). Зовнішні тригери — це ситуації, люди або місця, які нагадують про травматичну подію, до прикладу, певні слова, звуки, локації тощо.
Як зменшити ризики впливу тригерів?






Читайте також: Психіка під час війни: як не втратити себе (ВІДЕО)
Чого НЕ варто робити, якщо у людини ПТСР?











Як підтримати людину з ПТСР?





Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога — де можна отримати




Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про вправи, які допоможуть коригувати рівень стресу в організму.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.