Чи допомагає часник боротися з вірусними інфекціями — роз’яснення від МОЗ
Часник вважається одним із популярних народних лікарських засобів
В інтернеті можна знайти безліч публікацій про антибактеріальні та противірусні властивості часнику або добавок із ним. Проте якість майже всіх цих статей дуже низька, а кількість людей, які брали в них участь, занадто мала, щоб робити з них серйозні висновки. Міністерство охорони здоров’я України пояснило, чи насправді часник може допомогти не захворіти та швидше одужати від застуди.
Читайте також: Найбільш поширені міфи про вітамін С, які варто знати
Часник — це дійсно чудовий продукт, адже він містить марганець, вітамін B6, вітамін С, селен та ще безліч корисних речовин. Водночас у його складі є аліцин — рідина, яка, можливо, допомагає людині боротися з бактеріями та вірусами — вчені все ще продовжують вивчати це питання.
«Якщо ви любите часник, сміливо додавайте його до свого раціону. Але пам’ятайте, що часник може і зашкодити», — зауважили в МОЗ.
Зокрема, найбільш обережним із часником слід бути людям із рефлюксною хворобою — у них він може викликати печію. А також людям, які приймають ліки, що розріджують кров. Часник має схожий ефект, і можуть виникнути проблеми зі згортанням крові.
Сьогодні вірусів, які викликають гострі респіраторні захворювання, занадто багато, щоб від кожного з них зробити вакцини. Втім слід враховувати, що існують якісні вакцини від вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, які є найнебезпечнішими з них. Тому варто зробити щеплення, щоб захиститися хоча б від них.
Раніше Донбас24 розповідав, що, за порадами нутриціолога, можна їсти в піст.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.