Як зрозуміти, що вакцина не зіпсована — роз’яснення від МОЗ
Якщо виявлено, що вакцини зіпсовані, їх мають списати та знищити, після чого замовити нову партію
Українські медичні заклади, в яких проводиться вакцинація, відповідають за якість вакцин, які вони пропонують. До того ж вони підключені до критичних ліній електропередачі, оснащені електрогенераторами та необхідним холодовим обладнанням. Втім деякі пацієнти не завжди довіряють вітчизняним медичним установам. З огляду на це Міністерство охорони здоров’я України опублікувало корисну інформацію, яка стане в пригоді, якщо ви захочете перевірити, чи не зіпсувалася вакцина, яку збираються вводити вам або вашій дитині.
Читайте також: Вакцинація передчасно народжених — чому важлива
2. Попросіть медика показати вам термоіндикатор на флаконі. Вони є на багатьох, але не всіх вакцинах.
3. Крім того, вам мусять показати реєстратори температури вакцини (якщо є) чи термометр у холодильнику в пункті щеплення. Зазвичай вже в пункті щеплення вакцина повинна зберігатись за температури від +2 до +8 С градусів.
Загалом медики дуже уважно слідкують за тим, щоб умови зберігання вакцин не порушувалися. Дотримання цих правил суворо контролюється. Втім, слід враховувати, що у випадку вакцинації протермінованою вакциною або ж вакциною, яка зберігалася за неправильної температури, слід розуміти, що це не шкодить здоров’ю. Але така вакцина не викличе потрібної імунної відповіді.
Раніше Донбас24 розповідав, які лікарні надають послуги безкоштовної реабілітації.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.