Вакцинація для дорослих — які щеплення потрібно зробити
Кожні десять років після 16-річчя необхідно щепитися проти деяких хвороб
Вакцинація вкрай важлива не лише для дітей, а й для дорослих. Вчасні щеплення можуть запобігти різним захворюванням та в багатьох випадках зберегти життя.
Від яких хвороб потрібно вакцинуватися в дорослому віці, нагадали в Міністерстві охорони здоров’я.
Так, в першу чергу потрібно зробити ті обов’язкові щеплення, які пропустили в дитинстві. Тому, якщо ви не впевнені, чи вакцинували вас від певних хвороб, зверніться до свого сімейного лікаря і він розробить індивідуальний графік щеплень. Важливо, що від дифтерії та правця потрібно щепитися кожні десять років після шістнадцятиріччя.
Крім того, необхідно мати такі щеплення:
Гепатит В
Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не робили його в дитинстві. А дітей почали планово щепити від гепатиту В лише у 2000-х роках. Вакцина захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції — цирозу й раку печінки. До того ж гепатит В не лікується, і при захворюванні вимагає пожиттєвої терапії. Курс вакцинації включає три щеплення.
Гепатит А
Курс щеплень від гепатитуА складається з двох доз з інтервалом у шість місяців. Крім того, можна отримати комбіновану вакцину, яка захищає від вірусів гепатитуА і В. Варто пам’ятати, що гепатитА — запальне захворювання печінки, що лікується тривалий час і в окремих випадках спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та навіть смерть.
Грип
Лікарі рекомендують робити щеплення від грипу щороку — вакцинуватися треба на початку епідсезону. Щеплення убезпечить пацієнтів від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику — вагітні жінки, літні люди та люди з хронічними хворобами. Вакцину від грипу необхідно купити власним коштом. Безоплатно щеплення зроблять медикам, вагітним та співробітникам сектору безпеки.
Пневмокок
COVID-19 та грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією. Найпоширеніша причина цього явища — пневмокок. Людям, які належать до груп ризику, а це пацієнти старші 65 років та ті, хто страждає на хронічні захворювання, рекомендують зробити щеплення від пневмококової інфекції.
Читайте також: Як вакцинуватися від грипу за кордоном: поради від МОЗ
Менінгокок
Менінгококи — це бактерії, які спричиняють такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. Менінгіт вражає оболонки головного та спинного мозку. Без вчасного лікування 50% випадків закінчуються летально. В Україні наявні вакцини від чотирьох видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.
COVID-19
Вакцинація від COVID-19 убезпечить від ускладнень захворювання та госпіталізації. Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щеплення проводяться безкоштовно. Через п’ять місяців треба зробити перше бустерне щеплення, а через чотири — друге.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про ризики та переваги вакцинації від коронавірусу для вагітних.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.