Як позбутися неприємного запаху в кухні
Запах нечистот, що виходить з кухонної раковини або каналізаційних труб, псує загальне враження від квартири, а також зовсім не поєднується з ароматами готових страв
Як попередити появу неприємного запаху труб
Простий і ефективний прийом може викорінити виникнення неприємних запахів в будинку за допомогою крупної солі і харчової соди. Але перш ніж показати вам, як їх використовувати, ви повинні виявити причину неприємних запахів з труб, щоб запобігти їх появі.
Читайте також: Очищення плити в домашніх умовах — корисні поради
Кухонна мийка
Що викликає неприємний запах з кухонної раковини?
Накопичення жиру, органічних відходів, або залишків їжі і мила, які розкладаються — причин багато, але найчастіше служить сифон, який найімовірніше захаращений і забитий. Слив тоді стає розсадником бактерій і мікроорганізмів і з’являється нудотний і неприємний запах, тим самим роблячи атмосферу на вашій кухні нестерпною.
Також відкладення вапни, яка накопичуюєтья у вашій раковині, також викликає неприємний запах, і тому її потрібно регулярно видаляти. Не кажучи вже про зношені прокладки навколо раковини.
Також неприємні запахи можуть з’явитися через тріщини в раковині. Виправте їх, і ви позбудетеся цієї незручності.
Як видалити неприємний запах з труб
Хочете позбутися неприємного запаху в кухонній раковині? Не потрібно вдаватися до хімічних продуктів, які мало того, що дорогі, до того ж ще й токсичні. Всі інгредієнти у вас вже є вдома.
Сіль
Цей інгредієнт дуже корисний на кухні і не тільки. Груба сіль має багато переваг. Крім іншого, знищує бактерії, грибки, бруд, які можуть прилипнути до стін, а також усуває неприємні запахи.
Харчова сода
Сода допомагає блокувати розмноження бактерій і поглинає неприємні запахи.
Лимонний сік
Лимон для дезодорації кухонної раковини. Лимон з вмістом лимонної кислоти може дезінфікувати і видаляти накип з труб і раковини.
Читайте також: Очищення плити в домашніх умовах — корисні поради
Спосіб № 1
Перше, що потрібно зробити, це розвести в каструлі, наповненій окропом, 5 столових ложок крупної солі і 5 столових ложок харчової соди. Вилийте розчин у злив раковини. Через кілька хвилин бактерії зникнуть, а з ними і запахи.
Спосіб № 2
Насипте в злив раковини одну чашку крупної солі, а потім одну чашку харчової соди. Залиште на кілька хвилин, перш ніж вилити туди гарячу воду. Ви можете додати до цих двох інгредієнтів білий оцет. Він усуває бактерії, відповідальні за неприємні запахи, завдяки вмісту оцтової кислоти.
Спосіб №3
Вилийте сік одного лимона в раковину. Дайте йому діяти в трубці кілька хвилин, а потім промийте гарячою водою.
Як уникнути появи запаху каналізації
У міру появи запаху стічних вод слід регулярно (принаймні раз на місяць) чистити сифон і оглядати труби на наявність витоків або засмічень. Ви повинні в той же час перевірити, чи добре ущільнена прокладка зливу. При необхідності ви можете замінити її.
Залишки їжі, що накопичуються в трубах, також викликають неприємні запахи. Щоб цього уникнути, регулярно мийте труби. Так, але як? Використовуючи окріп або ефективні побутові засоби для прочищення труб.
Як прочистити раковину самостійно
· Очистіть злив раковини;
· Озбройтеся рукавичками і тазом, який ставите під сифон;
· Відкрутіть сифон під раковиною або раковиною у ванній;
· Зберіть всю воду, яка стікає;
· Приберіть все сміття вручну;
· Встановіть сифон на місце, закрутивши його;
· Дайте водопровідній воді текти протягом декількох хвилин, щоб перевірити наявність витоків;
· Прочистити раковину вантузом;
· Використовуйте «змію», щоб очистити раковину.
Іноді присоска не дає результатів. У такому випадку потрібно використовувати «змію». Якщо ви не знаєте, що це таке, то це довгий металевий шланг з ручкою на кінці. Введіть його в злив, поки не дійдете до засмічення. Потім прокручуєте за годинниковою стрілкою кілька разів і проти годинникової, поки не видалите причину засмічення.
Раніше Донбас24 писав про те, як відмити ванну від бруду, що в'ївся.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел