Вологість і цвіль у будинку — як позбутися проблеми
Цвіль — поширена проблема, від якої страждають багато будинків. Недостатня вентиляція і занадто вологе середовище якраз і призводять до утворення цвілі
Донбас24 розповість, чому важливо провітрювати квартиру чи будинок, замінюючи гаряче вологе повітря прохолодним сухим. Santeplusmag опублікував рекомендації, які доможуть вирішити проблему із цвіллю.
Читайте також: Як відмити ванну від бруду, що в'ївся
Спори цвілі з’являються і розвиваються в теплому і вологому середовищі. Тому хороша регулярна вентиляція допомагає підтримувати в будинку прийнятний рівень вологості і в той же час перешкоджає утворенню цвілі. Таким чином ви уникнете розвитку цвілі на стінах, стелях та інших поверхнях.
Це також допомагає запобігти утворенню конденсату, який є основним фактором росту цвілі. Він утворюється, коли тепле вологе повітря охолоджується на певних поверхнях, таких як вікна або труби.
Таким чином, вентиляція допомагає підтримувати постійну температуру всередині будинку, запобігаючи утворенню конденсату і, відповідно, дратівливих і непривабливих темних плям на стінах і стелях.
Як знизити вологість в будинку?
Вологість — одна з проблем, яка постійно загрожує вашому дому. Вона впливає як на зовнішню, так і на внутрішню поверхню стін. Але будьте впевнені: існує безліч варіантів, як запобігти накопиченню вологи в помешканні.
Сушіть мокрий одяг на вулиці
Навіть взимку намагайтеся не сушити мокру білизну всередині будинку. Через збільшення вологи від мокрої білизни є ризик появи цвілі, а також неприємних запахів у вашому помешканні. Тому намагайтеся завжди сушити одяг на вулиці.
Обирайте правильні матеріали для фарбування стін
Ви повинні віддати перевагу паронепроникним фарбам або навіть протигрибковим і вологостійким фарбам, склад яких робить їх водовідштовхувальними. Покладаючись на ці спеціальні компоненти, ви уникнете утворення вологих плям на ваших стінах.
Періодично міняйте килимки
Ми занадто часто про це забуваємо, але килим — справжній поглинач вологи. Навіть якщо ви регулярно їх чистите, на килимах накопичується багато пилу та бруду. Крім колонії кліщів, які там розвиваються і викликають алергію, вони ще й поглинають вологу з навколишнього середовища. Якщо ви хочете уникнути інфекцій і залишатися здоровими, краще час від часу їх міняти.
Що викликає вогкість в будинку?
Високий рівень вологості виникає в основному через конденсацію, яка з’являється, коли температура всередині приміщення вище, ніж зовні. Отже, через відсутність вентиляції перевантажене водяними парами повітря, стикаючись з холодом, конденсується на поверхнях, утворюючи вологість.
Однак конденсат — не єдина причина надмірної вологості. У гру вступають інші фактори: погана сантехніка, проблема з герметизацією вікон, дверей та стін, неналежне прибирання в будинку, недостатня вентиляція. Важливо вирішувати проблему комплексно, адже високий рівень вологості може призводити до проблем із здоров’ям, зокрема, викликати алергію чи бронхіальну астму, особливо у дітей.
Читайте також: Як зберігати продукти на балконі — корисні поради
Як правильно провітрювати будинок?
Регулярно відкривайте вікна: частота провітрювання залежить від кількох факторів, таких як: розмір приміщення, рівень вологості та погодні умови зовні. Ідеально відкривати вікна принаймні раз на день протягом декількох хвилин, рано вранці та досить пізно ввечері, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря та підтримувати достатній рівень вологості. І навіть взимку. Коли на вулиці гарна сонячна і суха погода, відкривайте вікна на довше. Це допоможе запобігти цвілі.
Придбайте осушувач повітря: якщо у вашому домі особливо вогко, ви можете розглянути можливість використання осушувача. Це дуже поширене рішення для очищення навколишнього повітря та розсіювання надмірної вологості, що запобігає утворенню цвілі.
Витяжка: цей прилад рекомендується використовувати в самих вологих приміщеннях будинку, таких як ванна кімната і кухня. Це дозволить видалити гаряче і вологе повітря, щоб замінити його свіжим і більш прохолодним повітрям.
Не закривайте вентиляційні решітки: ці решітки спеціально призначені для циркуляції повітря в будинку. Вони не виконають свою місію належним чином, якщо будуть закритими.
Загалом, для запобігання появи цвілі необхідно забезпечити хорошу вентиляцію всередині будинку, використовувати фарби проти цвілі на стінах, тримати білизну і одяг завжди сухими і належно прибирати місця з підвищеною вологістю, такі як ванна кімната чи кухня.
Читайте також: Як відмити ванну від бруду, що в'ївся — дієві лайфхаки
Особливості провітрювання квартири
Провітрюйте приміщення якомога частіше, але дотримуйтеся правила: чим холодніше на вулиці, тим на менший час слід відкривати вікна. Наприклад, при нульовій температурі на вулиці провітрювати будинок треба вранці і ввечері (не завадить і в обід) по 15−30 хвилин, а під час сильних морозів — кожні 2−3 години, але по 3−5 хвилин.
Не слід поєднувати провітрювання квартири з сушінням білизни, поливанням квітів і тим більше під час роботи зволожувача повітря.
Будинок з новонародженою дитиною потрібно провітрювати щогодини по 3−5 хвилин. При цьому необхідно пам’ятати, що немовлята особливо чутливі до коливань температури і протягів: радимо ставити ліжечко в стороні від руху повітряних мас — або на час процедури виносити дитину з кімнати.
По можливості провітрюйте кухню після кожного сеансу готування. Так ви позбудетеся і від не завжди приємних запахів, і частково від нашарувань жиру і гару, що осідають на меблях.
Особливу увагу приділяйте провітрюванню приміщень, в яких спите. Корисніше накритися ковдрою і дихати прохолодним повітрям, ніж — застояним повітрям.
Щоб швидко провітрити будинок, влаштуйте керований протяг: відкрийте вікна і балконні двері, що знаходяться навпроти. Якщо такої можливості немає, розкрийте вікна на одній стороні і створіть додатковий рух повітря за допомогою вентилятора.
Також забезпечити приплив свіжого і чистого повітря допоможе установка кондиціонера або припливно-витяжної вентиляції.
Раніше Донбас24 писав про те, як подарувати старим і непотрібним речам друге життя.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел