Різдво Христове: коли відзначати свято українцям
Суспільна дискусія, коли слід прославляти народження Христа — 25 грудня чи 7 січня — точиться не перший рік
Для деяких українських вірян кінець листопада знаменується початком останнього в році поста — Різдвяного. Сорок днів вони дотримуються особливих обмежень, зокрема, в їжі, готуючись до свята. Однак у той же час у суспільстві не стихає дискусія, коли ж все-таки правильно святкувати народження Христа — 25 грудня чи 7 січня.
Читайте також: Різдвяний піст починається — рецепти страв на кожен день
Сумніви щодо дати базуються на кількох факторах. По-перше, у багатьох країнах, де більшість віруючих складають християни західного обряду, Різдво дійсно святкують 25 грудня. В Україні його називають «католицьким», а з 2017 року цей день отримав офіційний статус державного свята. У той же час для українців більш звичним є прославлення народження Христа сьомого січня (разом з християнами східного обряду). По-друге, деяка плутанина з датами виникає через використання різних календарів — григоріанського та юліанського (різниця між ними складає 13 днів).
У Православній Церкві України зазначають, що цього року, незважаючи на тривале обговорення зміни календаря, зимові свята відзначатимуть у звичні дати: 19 грудня — день Миколая Чудотворця, а Різдво — 7 січня. Однак можливі й винятки:
Нагадаємо, цього місяця «Укрпошта» випустить святкову марку «З Різдвом Христовим та Новим роком!». Дизайн нової марки уже традиційно обирали самі українці, проголосувавши за неї на сторінках компанії у соціальних мережах. Фаворитом стала ілюстрація «Роз'єднані війною» 11-класниці Валерії Михайлової.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел