Отруєння чадним газом: як попередити смертельну небезпеку у себе вдома
ДСНС закликає українців бути обережними при використанні приладів для обігріву та освітлення
Наприкінці березня до України прийшло різке похолодання і українці змушені знову більше використовувати різні побутові прилади для освітлення та обігріву свого житла.
Державна служба із надзвичайних ситуацій попереджає про небезпеку використання приладів для освітлення та обігріву, які можуть стати джерелом чадного газу. Цей газ є абсолютно невідчутним для людини, але навіть у невеликій концентрації може призвести до серйозних наслідків, включаючи смерть.
Читайте також: Як зігрітися, коли немає опалення — поради від МОЗ
Чадний газ утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Щоб його виявити, необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу. Симптоми отруєння чадним газом включають головний біль, нудоту, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми й запаморочення.
У разі отруєння чадним газом, необхідно негайно забезпечити собі доступ до свіжого повітря та відкрити вікна в приміщенні. Також необхідно вимкнути всі прилади, які можуть генерувати чадний газ. Якщо погано комусь поруч, потрібно негайно винести потерпілого на свіже повітря, надати першу домедичну допомогу та викликати 103. Також потрібно негайно викликати аварійну газову службу за номером 104.
Державна служба із надзвичайних ситуацій закликає усіх громадян бути обережними та відповідальними при експлуатації приладів для освітлення та обігріву. Необхідно пам’ятати про небезпеку, яку може приховувати чадний газ.
Раніше Донбас24 писав, як розпізнати отруєння чадним газом від генератора.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: pexels