Як зігрітися, коли немає опалення — поради від МОЗ
Цієї зими українці мають бути готовими до кризових обставин та тривалих відключень тепло- та електропостачання
Росіяни цілеспрямовано б’ють по енергетичних об'єктах України — внаслідок цього українці залишаються без світла, а подекуди й без тепла та води.
Що робити, якщо відключили опалення та як зігрітися у холодній квартирі, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я. Українцям надали прості та корисні поради, які допоможуть пережити холодну зиму.
Читайте також: Як приготувати вітамінний зігріваючий напій — корисні поради
Декілька шарів одягу, утеплені вікна та ніякого алкоголю
По-перше, у МОЗ радять дотримуватися правил багатошаровості. Це означає, що одягати на себе треба одразу кілька теплих речей. Наприклад, можна вдягти термобілизну, штани з натуральних тканин, в’язані речі, теплі шкарпетки тощо. Також можна вкритися ковдрою.
Крім того, треба подбати про збереження тепла у квартирі. Навіть, якщо зараз опалення не відключають, краще утеплити на зиму вікна. Це найпростіше, що можна зробити для того, щоб звідти не йшов холод. Також слідкуйте, щоб батареї не закривали іншими предметами — це може перешкоджати розповсюдженню тепла. Пам’ятайте, що батареї не мають закривати штори.
До речі, не забувайте відкривати їх в сонячну погоду — це додасть оселі пару градусів тепла. Вночі, навпаки, варто закривати штори, щоб не охолоджувати приміщення.
Важливу роль грає харчування. Зігрітися допоможуть гарячий чай, кава та супи. Також в умовах регулярних відключень світла краще придбати термос. З ним ви зможете приготувати гарячий напій заздалегідь, а потім випити його. У МОЗ радять забути про міф, що алкоголь нібито зігріває. Насправді, він дає лише уявне відчуття тепла. Під час його вживання розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.
Вдень — фізичні вправи, вночі — грілка
Щоб зігрітися, не треба сидіти на одному місці. Зробіть невеличку зарядку — прості рухи за 15−20 хвилин допоможуть побороти холод.
Вночі зігріти постіль допоможе грілка або навіть звичайна пластикова пляшка. Налийте туди гарячу воду, замотайте її в рушник і покладіть в ліжко. Під ковдрою грілка може зігрівати усю ніч. Проте, не забувайте про правила безпеки — щоб не обпектися, надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки.
Найголовніше під час відключень світла та тепла — дотримуватися правил пожежної безпеки. Ні в якому разі не використовуйте для зігрівання приміщення духову піч, газову кухонну плиту чи інші прилади, не призначені для цього. Такі дії можуть призвести до отруєння чадним газом.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, як скоротити витрати на тепло.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.