Фітнес-тренер Віктор Мандзяк розвінчує міфи про схуднення
Прибрати декілька зайвих сантиметрів з талії або скинути пару кілограмів — розповсюджена мета для багатьох жінок і чоловіків. Для досягнення бажаного результату варто поєднати правильне харчування та спортивні вправи.
Але на цьому шляху побудови красивого тіла можуть траплятися помилки, які завдадуть великого дискомфорту. Професійний фітнес-тренер Віктор Мандзяк у своєму блозі розповів про 7 дурниць, які допускають охочі схуднути.
«Ви прийняли рішення схуднути та виконуєте для цього певні дії. Ок, але для вашого організму схуднення — це дискомфорт. Чому? Тому що дії, спрямовані на зміни, тіло сприймає як намагання зовнішніх чинників вибити його з колії, внаслідок чого процес зменшення маси тіла — це завжди боротьба, насамперед із собою, зі своїм філогенетично старечим тілом, яке не любить змін». Саме це зазначає Віктор Мандзяк.
Фото: з особистої Facebook-сторінки Віктора Мандзяк.
1. Підрахунок спожитої води
«В організмі є спеціальний індикатор, який вміє інформувати нас про водний баланс, ймення йому — спрага. Вона виникає при збільшенні осмотичного тиску крові, тобто коли з’являється потреба у воді. Організм вміє регулювати водний баланс безсвідомо. Не додавайте зайвих клопотів».
2. Каші та фрукти — до обіду, ввечері — жувати курячу грудку
«Одна з найбезглуздіших, але дуже популярна рамка. Наївно хвилюватись, що вуглеводи, які будуть спожиті у вечірній час перетворяться в жирові запаси. Під час дієти організм „голодний“ на глюкозу. Незалежно від часу дня прийому вуглеводів, вони будуть спожиті мозком, печінкою, нирками, еритроцитами, мускулами тощо, але ніяк не жировою тканиною».
Ілюстративне фото.
3. Вираховування кожної калорії
«Калораж — хороший орієнтир, але ви не можете знати точно, скільки потратить організм калорій саме сьогодні. Адже будь-які фізичні дії — це додаткова трата калорій. Якщо ви не знаєте точну кількість втрачених, який сенс точно, до калорії, вираховувати спожиті? Зорієнтуватись варто, але скрупульозний підрахунок спожитої енергії — невроз».
4. Конкретна кількість прийомів їжі
«Ще одна безглуздість. Ви можете їсти три рази на день, а можете і десять разів. Результат буде аналогічним при ідентичній кількості та якості їжі, що потрапила до вашого рота протягом дня».
5. Конкретний час для кожного прийому
«Це абсолютно не має значення! Для того, щоб їжа почала давати енергію, вона має пройти довгий шлях обробки в ШКТ. То чи варто кидати всі свої справи, бо в нас обід за розкладом, якщо той обід годинами перетравлюється і харчує наше тіло? Нутрієнти з їжі постійно поступають у внутрішнє середовище нашого організму, тому конкретний прийом їжі — це ще одна непотрібна рамка. Їжте, коли голодні».
6. Тренуватись в один і той же час
«Кожен з нас має ті чи інші соціальні обов’язки, і не завжди виходить жити за розпорядком. Та й чи треба? Тренування о 9:00 нічим не гірше тренування о 19:00 і навпаки».
7. Сьогодні огірок, завтра помідор
«Часто спеціалісти розписують своїм клієнтам раціон на кожен день. Це зайве! Дайте людині право вибору, нехай кожен сам вирішує, що їсти саме сьогодні з рівноцінних продуктів».
Ілюстративне фото.
«Уявляю, скільки людей так і не досягли поставленої цілі завдячуючи цим „вузьким коридорам“. Ми — не роботи… Дієта та фізичні вправи повинні бути адаптовані під побут того, хто став на стежину змін. Якщо ж намагатись побут підлаштувати до „програми змін“, жирові запаси так і не покинуть окуповану ними підшкірну жирову клітковину. Причина цьому одна, часто непомітна, прихована — дискомфорт, спричинений безглуздими та недоцільними рамками», — підсумовує Віктор Мандзяк.
Читайте також: Які продукти допоможуть зволожити та захистити шкіру: поради від дієтолога
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел.
Матеріал не містить медичних порад та носить виключно інформативний характер. Для встановлення діагнозу або отримання медичних порад обов’язково зверніться до лікаря.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.