Захисник «Азовсталі» в полоні втратив понад 60 кілограм — історія бійця (ВІДЕО)
Прикордонник полковник Юрій Мадін провів у неволі чотири місяці
Заступник командира Донецького прикордонного загону полковник Юрій Мадін на початку повномасштабного військового вторгнення став на захист Маріуполя. Майже три місяці чоловік провів на заводі-фортеці «Азовсталь», звідки у травні разом з іншими оборонцями міста був вимушений вийти в російський полон. На Батьківщину герой повернувся під час великого обміну полоненими 21 вересня.
Про те, яким було життя в колонії в тимчасово окупованій Оленівці та чим запам’ятався день обміну, захисник розповів в інтерв'ю Державній прикордонній службі України, повідомляє Донбас24.
Заняття спортом трохи перебивало відчуття голоду
Після виходу з «Азовсталі» Юрій Мадін потрапив до колонії в Оленівці, тимчасово контрольованої росіянами. За чотири місяці перебування там маріупольський захисник втратив 63 кілограми власної ваги. А щоб хоч якось притупляти почуття голоду, він «трохи» займався спортом.
За спогадами бійця, перебування в полоні було важким з моральної точки зору. Ставлення з боку наглядачів залежало від того, яка зміна заступає на службу з охорони військовополонених. Деякі з поневолених долучалися до виконання певних робіт, а повертаючись, приносили книги з бібліотеки колонії. Юрій Мадін наголошує, що це були «якісь тютчеви та буніни», проте він читав, аби отримати доступ хоч до якоїсь літератури.
«Книги забирали, телефони, зрозуміло, не дозволяли. У мене зберігся зошит з німецької мови, тож я вивчав німецьку по зошиту», — із сумною посмішкою розповідає полковник.
«Коли побачив вказівник на Чернігів, серце взагалі заколотилося»
21 вересня полоненим наказали зібрати речі, однак про те, що вони поїдуть на обмін, не сповістили. Тож Юрій Мадін, як і інші, начепив на себе максимальну кількість одягу — теплу білизну, пару шкарпеток, курточку, фліску — адже раніше вже були чутки, що все, що не надягнуто, можуть забрати. Після цього певну кількість полонених оглянули, на голови натягнули чорні пакети (тим, хто був у шапках, опустили їх), перетягнули очі скотчем, зав’язали руки та повезли у трьох «Камазах» у невідомому напрямку.
Далі українських захисників, ймовірно, привезли в російський Таганрог, звідки літаком відправили до Білорусі транзитом через одне з міст. За словами Юрія Мадіна, він чув, як екіпаж, розмовляючи між собою, говорив про наближення до кордону. Тоді в чоловіка й зародилося «зерно» надії, що він їде на обмін.
«З літака ми їхали на автобусі. До цього моменту я скотч на очах вже послабив, тож побачив дорожній вказівник „Гомель“ та зрозумів, що ми в Білорусі, — пригадує прикордонник. — І ще далі по дорозі я побачив вказівник на Чернігів — тоді вже, звісно, серце взагалі заколотилося».
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про захисника Маріуполя Святослава Єрмонова, який у полоні в Оленівці зшив теплі речі, а повернувшись додому, продав їх на аукціоні. Також ми публікували спогади про російський полон голови Патрульної поліції Донеччини Михайла Вершиніна.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: скріншот з відео