Як позбутися прищів: 5 дієвих способів
Є декілька корисних медичних порад, які допоможуть позбутися прищів у домашніх умовах
Вважається, що звичайні засоби для лікування прищів, такі як саліцилова кислота, ніацинамід або пероксид бензоїлу, є найефективнішими рішеннями проти прищів, але вони можуть бути дорогими та мати небажані побічні ефекти, такі як сухість, почервоніння та подразнення. Це спонукало багатьох людей спробувати вилікувати прищі природним шляхом в домашніх умовах. Багато домашніх засобів не мають наукового підтвердження, тому необхідні подальші дослідження їх ефективності. Однак, якщо ви шукаєте альтернативні методи лікування, ви все ще можете спробувати деякі варіанти. У матеріалі, затвердженому Амандою Колдуелл — практикуючою медсестрою в дерматології — надані корисні поради, які допоможуть позбутися прищів у домашніх умовах.
1. ЯБЛУЧНИЙ ОЦЕТ
Плюси: доступна ціна, легко знайти, покращує вигляд шрамів від прищів.
Мінуси: може подразнювати шкіру.
Яблучний оцет виготовляється шляхом бродіння яблучного сидру або нефільтрованого соку з віджатих яблук. Як і інші оцти, дослідження відзначили його здатність боротися з багатьма типами бактерій і грибків. Яблучний оцет містить органічні кислоти, наприклад лимонну. Згідно з дослідженням 2017 року, молочна кислота в яблучному оцті також може покращити вигляд шрамів від прищів. Хоча певні компоненти яблучного оцту можуть допомогти проти прищів, наразі немає доказів, які б підтверджували його використання з цією метою. Втім, деякі дерматологи взагалі не рекомендують використовувати яблучний оцет, оскільки він може викликати подразнення шкіри.
Як зробити та використовувати?
1. Змішайте 1 частину яблучного оцту і 3 частини води (для чутливої шкіри використовуйте більше води).
2. Після очищення акуратно нанесіть суміш на шкіру за допомогою ватного диску.
3. Залиште на 5−20 секунд, промийте водою та висушіть.
Повторіть цей процес 1−2 рази на день, якщо це необхідно.
Важливо зауважити, що нанесення яблучного оцту на шкіру може викликати опіки та подразнення, і більшість дерматологів не рекомендують цього. Якщо ви вирішили спробувати, використовуйте його в невеликих кількостях і розбавляйте водою.
УВАГА: Нанесення яблучного оцту на шкіру може викликати опіки або подразнення, тому використовувати його слід обережно. Завжди робіть патч-тест, перш ніж використовувати його на обличчі.
2. ДОБАВКИ ЦИНКУ
Плюси: підтверджено науковими дослідженнями, широкий спектр переваг
Мінуси: може подразнювати шлунок або кишечник, не приносить користі при місцевому застосуванні
Цинк є важливою поживною речовиною, яка необхідна для росту клітин, виробництва гормонів, метаболізму та імунної функції. Його дію відносно добре вивчено порівняно з іншими природними методами лікування прищів.
Відповідно до мета-аналізу 2020 року, у тих, хто отримував цинкове лікування, спостерігалося значне покращення кількості запалених плям порівняно з тими, хто не приймав.
Рекомендована безпечна верхня межа цинку становить 40 мг на день, тому, ймовірно, краще не перевищувати цю кількість, якщо ви не перебуваєте під наглядом лікаря.
УВАГА: вживання занадто великої кількості цинку може спричинити побічні ефекти, включаючи біль у шлунку та подразнення кишечника.
3. МАСКА З МЕДУ І КОРИЦІ
Плюси: антибактеріальний, простий у виготовленні
Мінуси: недостатньо досліджень, щоб підтвердити твердження
Дослідження 2017 року показало, що поєднання меду та екстракту кори кориці має антибактеріальну дію проти акне.
Згідно з дослідженням 2020 року мед сам по собі може блокувати розповсюдження прищів. Дослідження показали, що протизапальні та антибактеріальні властивості меду і кориці можуть зменшити акне.
Як зробити маску?
1. Змішайте 2 столові ложки меду та 1 чайну ложку кориці до утворення пасти.
2. Після очищення нанесіть маску на обличчя і залиште на 10−15 хвилин.
3. Повністю змийте маску і висушіть обличчя.
УВАГА: кориця може викликати подразнення шкіри. Завжди робіть патч-тест, перш ніж наносити його на шкіру.
4. ОЛІЯ ЧАЙНОГО ДЕРЕВА
Плюси: не потрібно багато продукту, можна залишити на ніч, натуральний
Мінуси: висихання, ефірні масла не схвалені FDA
Олія чайного дерева — це ефірна олія, яку отримують з листя Melaleuca alternifolia, невеликого дерева, яке походить з Австралії.
Дослідження 2018 року показало, що нанесення олії чайного дерева на шкіру може зменшити кількість прищів.
Невелике дослідження 2019 року довело, що порівняно з перекисом бензоїлу учасники, які використовували мазь з олією чайного дерева від прищів, відчували меншу сухість шкіри та подразнення. Вони також були більш задоволені лікуванням.
Згідно з дослідженням 2017 року, олія чайного дерева може бути ефективною заміною місцевих і пероральних антибіотиків, які можуть викликати резистентність бактерій при тривалому застосуванні.
Олія чайного дерева дуже потужна, тому завжди розбавляйте її перед нанесенням на шкіру.
Як зробити та використовувати?
1. Змішайте 1 частину олії чайного дерева з 9 частинами води.
2. Змочіть в суміші ватний тампон і нанесіть на уражені ділянки.
3. За бажанням нанесіть зволожуючий крем.
4. Повторіть цей процес 1−2 рази на день, якщо це необхідно.
УВАГА: завжди робіть патч-тест, перш ніж спробувати нову ефірну олію, і розбавляйте будь-яку ефірну олію олією-носієм, щоб вона не обпекла шкіру.
4. ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ
Плюси: простота приготування, різноманітність користі, натуральність
Мінуси: проведено недостатньо досліджень
Зелений чай містить дуже багато антиоксидантів, і його вживання може зміцнити здоров’я. Це також може допомогти зменшити кількість прищів.
Згідно з дослідженням 2017 року, це ймовірно тому, що поліфеноли в зеленому чаї допомагають боротися з бактеріями та зменшують запалення, які є двома основними причинами появи прищів.
У невеликому дослідженні 2016 року (за участю 80 жінок) учасниці приймали 1500 мг екстракту зеленого чаю щодня протягом 4 тижнів. До кінця дослідження у жінок, які брали екстракт, виявилося менше прищів на носі, підборідді та навколо рота.
Нанесення зеленого чаю на шкіру тіла також може бути корисним.
Згідно з дослідженням 2020 року, нанесення екстракту зеленого чаю на шкіру значно зменшує вироблення шкірного сала та прищів у людей з акне.
Можна купити креми та лосьйони, що містять зелений чай, але так само легко приготувати власну суміш вдома.
Як зробити та використовувати?
1. Замочіть зелений чай в киплячій воді на 3−4 хвилини.
2. Дайте завареному чаю охолонути.
3. За допомогою ватної кульки нанесіть чай на шкіру або налийте його в пульверизатор, щоб побризкати.
4. Дайте йому висохнути, потім змийте його водою і висушіть шкіру.
Заварку, що залишилася, також можна додати в мед і зробити маску.
5. Алое вера
Як зробити та використовувати?
1. Зберіть ложкою гель з рослини алое.
2. Нанесіть гель безпосередньо на чисту шкіру як зволожуючий крем.
3. Повторюйте 1−2 рази на день або за бажанням.
Також можна купити гель алое вера в магазині, але слід переконатися, що це чисте алое без будь-яких доданих інгредієнтів.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, про користь та шкоду кореня імбиру.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел
Матеріал не містить медичних порад та носить виключно інформативний характер. Для встановлення діагнозу або отримання медичних порад обов’язково зверніться до лікаря.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.