Хто з держслужбовців може виїхати за кордон — перелік виключень
Особи, яким під час війни заборонили залишати країну, мають право на виїзд для лікування та догляду за дітьми
Наприкінці січня в Україні ввели зміни до правил перетину кордону. Відтепер під час дії військового стану депутати та чиновники вищої ланки не можуть відвідувати інші країни, якщо це не службова поїздка. Це стосується і чоловіків, і жінок. Проте, пізніше до заборони з’явилися виключення.
Які саме, розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.
Кому можна виїжджати
Так, за деяких обставин, чиновникам все ж дозволяють виїжджати за кордон.
На це можуть розраховувати:
· жінки, які мають дитину віком до 18 років (включно) та виїжджають за кордон з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України.
· чоловіки, які є самотніми батьками дитини віком до 18 років (включно) — з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України.
· особи, які слідують за кордон на лікування. Для виїзду потрібен лист Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім'ї першого ступеня споріднення.
· особи, у яких за кордоном помер один із членів сімʼї першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки). В цьому випадку виїзд можливий за рішенням Голови Державної прикордонної служби.
Крім того, зʼявилась окрема умова для виїзду військовослужбовців. Вони можуть залишати країну для виконання завдань у сфері безпеки і оборони. Для цього необхідно рішення, прийняте Міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу.
Перелік осіб, які підпадають під заборону
Нагадаємо, що згідно з прийнятими правилами, заборона на виїзд стосується депутатів та чиновників найвищого рівня.
Виїжджати за кордон без службової мети не можуть:
· члени Кабінету Міністрів України, перші заступники та заступники міністрів,
· керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники,
· державний секретар Кабінету Міністрів України, його перший заступник та заступники,
· керівник Апарату Верховної Ради України, його перший заступник та заступники,
· державні секретарі міністерств, Керівник Офісу Президента України та його заступники, керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники,
· голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники,
· голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення,
· голова та члени Рахункової палати,
· голова та члени Центральної виборчої комісії, голови та члени інших державних колегіальних органів,
· секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступники,
· народні депутати України,
· уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники,
· голова Національного банку України, його перший заступник та заступники,
· постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники, голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники,
· судді Конституційного Суду України, судді, прокурори, керівники інших державних органів та їх заступники,
· депутати місцевих рад, а також керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування,
· керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств.
Раніше Донбас24 розповідав, чи можна виїхати з України без закордонного паспорту.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: з відкритих джерел