Хлопчику з Бахмута та ще семи українським дітям вручили нагороди за сміливість

В рамках акції «Діти-герої» відзначили юних патріотів України

В рамках акції «Діти-герої» у Міністерстві внутрішніх справ відзначили вісім маленьких українців, які під час війни проявили справжню сміливість, доброту та небайдужість до інших.

Як розповідають у Міністерстві, кожен лауреат акції отримав цінні подарунки та сертифікати на відпочинок у таборі в Карпатах. Серед нагороджених — дев’ятирічний Богдан Печений з Бахмута, який через війну втратив батьків.

Історію Богдана вже розповідав Донбас24. У жовтні 2022 року його мати, яка в той час була вагітна, та вітчим вирушили на похорон до родича. Тоді російська армія з артилерії обстріляла Бахмут, на жаль, подружжя загинуло від осколкових поранень. Богдан не повірив в те, що батьків більше немає та поїхав вночі на велосипеді на їхнє місце загибелі.

Під свистом куль у найнебезпечнішому районі міста хлопцю вдалося це зробити і попрощатись з рідними. Тепер Богдан Печений мріє стати військовим та захищати Україну.

Крім Богдана, нагородили також маленьку гімнастку з Чорноморська — Олександру Паскаль. Під час ворожого ракетного обстрілу на Одещині дівчинка втратила ніжку. Після коми та тривалої реабілітації вона знову займається спортом та мріє про Олімпійське золото. Відзначили також 10-річного Нікіту Савічева з міста Суми та 12-річного полтавця Олександра Дем’яненка. Ці діти не злякались пожежі і поки вогнеборці були в дорозі, врятували своїх рідних.

Крім того, нагородили Арсена Аджубея з Білої Церкви. Юнак, який має аутизм, малює картини і за допомогою батьків продає їх. Виручені кошти родина передає на допомогу ЗСУ.

Також допомагає війську Соломія Реут з Дніпра. Вона грає у місті на сопілці та вже закрила для армії не один збір. Батько дівчинки також захищає Україну.

Серед нагороджених також хлопець з Великої Димерки — Костя Орєхов не розгубився, коли у їхній будинок прилетіла хвостова частина ракети «Ураган» та вивів у більш безпечне місце свою сестру та дідуся.

Найстаршому лауреату акції «Діти-герої» 17 років. Валентин отримав нагороду за сміливість, яку він проявив у перші дні війни. У рідному селі на Київщині стояли бійці Державної прикордонної служби — школяр запропонував їм свою допомогу, адже з дитинства мріяв стати військовим. Разом із охоронцями кордону Валентин провів 168 днів, допомагав копати окопи та слідкувати за ситуацією навколо.

Нагадаємо, у розбитому Ямполі досі залишається 17 дітей — вони живуть за 10 км від лінії фронту. Для школярів проводить уроки єдина вчителька, яка залишилася у місті.

Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24

Фото: Портал МВС

0
0