Вручення повістки у громадському місці: українцям пояснили, що робити у таких ситуаціях
Українські військові розповіли про процес комплектування
Українцям видають повістки прямо на вулицях. Їх можуть отримати усі чоловіки від 18 до 60 років — у період дії воєнного стану вони вважаються військовозобов'язаними. Військові зазначають, що в українському законодавстві не вказано, де саме можуть вручити повістку, тому отримати її можна будь-де — на вулиці, вдома, на роботі чи у будь-якому іншому громадському місці.
Офіцер відділу обліку Сумського обласного центру комплектування Роман Яременко у коментарі для «Суспільного» зазначає, що повістка означає, що людину викликають для уточнення даних та визначення придатності. Тільки після цього, після рішення військово-лікарської комісії можливе направлення до військових частин. Це не означає, що людину одразу відправлять на передову.
Читайте також: Мобілізація в Україні — не всі повістки ведуть на фронт
Якщо людина визнана придатною, то її спочатку відправляють до навчального центру. Нікого одразу після мобілізації не відправляють до бойових частин. Коли відправляють до навчальних центрів, то з мобілізованими попередньо спілкуються та визначають, які вони мають знання та навички. Це допомагає визначити, куди саме на навчання відправляють військовозобов'язаних. Наприклад, важливу роль відіграє наявність водійського посвідчення, досвіду роботи з комп’ютером та інші навички.
Що означає отримання повістки
Юристка Дар’я Тарасенко зазначає, що існують різні види повісток і не всі з них означають мобілізацію. Наприклад, повістки на облік у зв’язку зі зміною місця проживання або на проходження медичної комісії не означають призову до військової служби.
Вона підкреслює, що якщо у вас виникли питання щодо повістки, варто уточнити її зміст і діяти відповідно до законодавства. В разі відмови від проходження медичного огляду або надання повістки на призовну дільницю «з речами» без попередньої підготовки, ви маєте право звернутися за допомогою на гарячу лінію Міністерства оборони та ЗСУ.
Слід телефонувати на гарячу лінію:
Юристка наголошує, що ухилення від призову та порушення правил військового обліку є неприпустимими і можуть мати негативні наслідки для вас та для держави в цілому.
Раніше Донбас24 розповідав, чи можуть українці відмовитися від отримання повістки, якщо її вручають у громадському місці.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: Суспільне Суми