Вручення повістки на вулиці: наскільки це законно та чи можна відмовитися від отримання
Військовозобов'язаними вважаються чоловіки від 18 до 60 років
В Україні триває загальна мобілізація: під неї підпадають чоловіки віком від 18 до 16 років. Повістки українцям можуть вручати не тільки за місцем проживання, але й у громадських місцях, за місцем роботи чи, наприклад, на вулиці.
Наскільки законним є останній варіант та хто може відмовитися від отримання повістки на вулиці абсолютно легально, розповідає Донбас24.
Читайте також: Мобілізація в Україні — не всі повістки ведуть на фронт
Як зазначив юрист Ілля Шипко, вручення повісток на вулиці під час мобілізації не заборонене українським законодавством. Однак, це не значить, що цей документ «роздають» усім підряд: попередньо співробітники Територіального центру комплектації мають встановити особу отримувача та впевнитися, що він підпадає під категорію військовозобов'язаних.
«Якщо чоловік старший 60 років, то він не військовозобовязаний, тож вручати йому повістку на вулиці немає сенсу. Або якщо особа не встановлена, то повістка не може бути виписана, адже на ній немає даних. А виписати повістку без встановлення даних особи не можна», — розповів юрист.
Відмовитися від отримання повістки на вулиці можна, якщо цей документ вручається не за місцем проживання (реєстрації). У такому разі слід повідомити співробітника Терцентру, де саме чоловік вже знаходиться на обліку, в ідеалі - показати документ про місце реєстрацій та військовий квиток. Або ж, якщо повістку все ж вручили, то показати ці документи вже в самому Територіальному центрі комплектації. Такі ситуації можливі, коли чоловік перебуває, наприклад, в іншому місті.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, які перспективи появи повісток у застосунку Дія.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського