Українцям більше не доведеться платити за допомогу у пошуках роботи за кордоном — подробиці
Компанії-посередники більше не мають права вимагати гроші з українців, які намагаються працевлаштуватися за кордоном
Закон про захист прав трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном вступив у силу в Україні. Цей закон скасовує ліцензування діяльності компаній-посередників у міжнародному працевлаштуванні і замінює його на «повідомний принцип».
Що це означає і як зміниться ситуація для українців, які шукають роботу за кордоном, пояснили у Міністерстві економіки України.
Читайте також: Зарплати до 28 тис. грн: яких фахівців шукають на Донеччині
За словами міністра економіки Юлії Свириденко, відтепер компанії-посередники самі повідомлятимуть державу про свою діяльність, а за державними органами контролю і нагляду залишиться право на перевірку таких компаній.
Закон також забороняє компаніям-посередникам брати гроші за послуги з посередництва у пошуку роботи за кордоном з пошукачів роботи, а на компанії-порушники буде накладатися штраф за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном від 3500 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 59,5 тис. грн до 68 тис. грн.
Раніше Донбас24 розповідав, як переселенцям отримати нову спеціальність.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: pexels