Студентка МДУ розповідає про Маріуполь в Центрально-Європейському університеті (ФОТО)
Студентка спеціальності «Культурологія» Маріупольського університету вже вдруге стала
учасницею програми «Invisible University for Ukraine»
Студентка 3 курсу спеціальності «Культурологія» Маріупольського державного університету Софія Шустенко, виїхавши з Маріуполя до Вільнюса, одразу ж почала брати активну участь в освітніх заходах за кордоном. Зокрема, з 10 до 19 липня дівчина відвідувала літню школу Будапешта. Наприкинці квітня вона завітала до Центрально-Європейського університету на спеціальний курс для студентів та науковців з України, обравши напрям «Збереження культурної спадщини». Мотиваційний лист-есе Софії про те, що вона хотіла б досліджувати в рамках літньої школи, приємно вразив організаторів, які запросили її стати учасницею школи.
Які можливості відкривають українським студентам Літня та Зимова школи Центрально-Європейського університету?
Протягом семестру студенти з різних університетів України та різних ступенів освіти мають змогу навчатися та отримувати актуальні знання від професорів європейських та американських університетів за такими напрямами, як: політика, соціологія, історія та культурологія.
Для Софії участь в Літній школі стала чудовою можливістю не тільки доповнити свої знання та покращити англійську, а й поспілкуватися особисто з професорами, студентами-менторами ЦЄУ, що супроводжували навчання, доєднатися до дискусій. До того ж, були запропоновані зустрічі з академічної англійської, де викладачі допомагали включитися у процес,
розібратися в лекції, якщо через низький рівень щось незрозуміло, та покращити рівень знання мови.
«Для мене програма стала мотиватором рухатися далі, взятися за дослідження, замислитися, а головне, розібрати актуальні процеси сучасного світу. Не можу сказати, що зараз замало міжнародних програм для культурологів та істориків, але, з мого досвіду, точно можу сказати, що це однозначно неймовірна можливість для тих, хто хоче стати спеціалістом або поринути у наукову діяльність і додатково зрозуміти, як викладають іноземні університети», — розповідає Софія.
Крім того, програма надає можливість поїхати до Літньої або Зимової школи ЦЄУ до кампусу в Будапешті та отримати стипендію на всі витрати поїздки. Програма таких шкіл дуже насичена: лекції починалися о 10 ранку, а до гуртожитку студенти поверталися десь о 23, адже після лекцій можна було неформально поспілкуватися з викладачами та менторами школи, зі студентами, обговорити найрізноманітніші питання і поділитися своїми думками або досвідом. Крім теоретичних питань, також розв’язували і практичні кейси. Наприклад, в один з днів школи відбулося обговорення історії Маріуполя, його суспільного життя, а також одне з найболючіших та все ж найактуальніших питань: «Як меморалізувати завод „Азовсталь“?».
«У своїй команді я мала змогу більш детально розповісти про життя міста до повномасштабного наступу, поглибитись в історію міста та самого заводу. Це допомогло студентам, багато з яких, нажаль, почули про місто тільки після 24 лютого, сформувати більш чітке розуміння Маріуполя та запропонувати ідеї стосовно „Азовсталі“. Для мене ж цей кейс сприяв розумінню бачення іншими твого рідного міста, а також що саме може бути у перспективі відновлення та чому все ж важливо залучати місцевих діячів», — зазначила Софія.
Докладніше про програму Літньої та Зимової можна ознайомитися за посиланням.
В яких ще заходах взяла участь Софія?
Пам’ятка культуролога-переселенця від Софії
1. Спостерігай за всім, що є у місті. Стоячи на площі або вулиці тебе оточують не тільки будівлі, а й люди. Їхні особливості у зовнішньому вигляді, стилі тощо, допоможуть тобі зрозуміти особливості регіону.
Нагадаємо, що у Дії з’являть електронні версії дипломів та атестатів, які можна буде показати за місцем вимоги.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з особистого архіву Софії Шустенко.