Поради садівникам: як вирощувати айстри, щоб збирати яскраві букети
Ці квіти доволі легко вирощувати, але треба дотримуватися певних правил, які зібрав Донбас24
Читайте також: Секрети гарного врожаю: які культури не можна сіяти поруч
Це світлолюбні рослини, які потребують добре дренованих, родючих і структурованих ґрунтів з нейтральною або слабо-лужною реакцією. Найбільше для них підходять легкі суглинки і супіщаники з кислотністю в межах від 6,5 до 8 pH. Якщо на ділянці глинястий ґрунт, його слід розпушити за допомогою річкового піску, тирси або перепрілої тирси. Не рекомендується вирощувати однорічну айстру на одній ділянці з року в рік, оскільки це може привести до накопичення збудників хвороб, наприклад, фузаріозу. Краще повертати айстру на стару клумбу не раніше, ніж через чотири роки.
Підготовка ґрунту під айстри
Підготовка ґрунту для айстр дуже важлива для успішного росту та цвітіння рослин. Основні кроки підготовки ґрунту залежать від того, чи готуєте ви ділянку восени чи навесні, а також від стану та характеристик вашої землі.
Якщо ви готуєте ділянку восени, то перш за все потрібно перекопати ґрунт на глибину штик лопати, додавши в той же час визрілий компост або перепрілий коров’як. Це забезпечить рослинам необхідне харчування та поживні речовини. Також рекомендується додати мінеральні добрива — 10 грамів суперфосфату і 8 грамів калійної солі на квадратний метр посадок. Якщо ваша земля кисла, то її потрібно вапнувати, застосовуючи 400 грамів вуглекислого вапна на квадратний метр.
Читайте також: Пікування розсади: коли і як правильно пересаджувати овочі
Як сіяти айстри
Для посіву айстр у відкритий ґрунт вам знадобиться насіння, родючий рихлий ґрунт або пісок, перегній або компост для мульчування, і нетканий матеріал для покриття клумби до появи сходів.
Основні кроки посадки айстр у відкритий ґрунт:
— Підготуйте ґрунт: зволожте його рясно перед посівом.
— Сійте насіння у борозенки: глибина загортання насіння повинна бути від 0,5 до 0,8 сантиметрів. Відстань між рядами залишайте не менше 15−20 сантиметрів.
— Засипайте насіння родючим рихлим шаром ґрунту або піску. Якщо погода суха, мульчуйте тонким шаром перегною або компосту (1−2 см).
— Покрийте клумбу нетканим матеріалом до появи сходів, щоб зберегти вологу.
Читайте також: Розсада перцю: як врятувати рослину від падіння
— Через 3−3,5 тижні мають з’явитися перші сходи. При формуванні на сіянцях 2−3 справжніх листків посадки проріджуйте, залишаючи відстань між рослинами близько 12−14 сантиметрів, з урахуванням того, що можливе буде випадання деяких саджанців.
— Зайві квіти можна пікірувати на інше місце, наприклад, в палісадник, уздовж доріжок, на комбіновану клумбу.
Загалом, айстри — це нескладні у вирощуванні рослини, тому слід звернути увагу на дотримання зазначених вище кроків, а також на регулярний полив і розпушування ґрунту під рослинами.
Раніше Донбас24 розповідав, як правильно доглядати за трояндами навесні, щоб вони гарно квітли впродовж літа.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: pexels