Новий варіант «Омікрону» швидше передається — чи варто переживати українцям
Лікарі закликають дітей та дорослих вакцинуватися, аби уникнути важкого перебігу хвороби
Як відомо, в Україні вже зафіксували новий підвид штаму «Omicron» XBB.1.5 або «Кракен». Перший випадок був зареєстрований у пацієнта з Сумської області, який не мав вакцинації від COVID-19.
Що чекає на українців з розповсюдженням нового підвиду та як захистити себе та рідних від коронавірусу, розповіли фахівці Центру громадського здоров’я.
Так, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко зазначила, що Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно. Проте, інформації щодо тяжкості перебігу захворювань поки не достатньо.
«Попри те, що варіант вірусу SARS-CoV-2 Omicron сам по собі легше переноситься, часто не потребує госпіталізації та навіть деколи ми бачимо зменшення звернень за меддопомогою — це все одно не зменшує соціальної відповідальності, — зазначає Оксана Кошалко. — Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення».
Крім того, вона нагадала людям, що за перших ознак ГРВІ варто вдягати маску та самоізолюватися.
Читайте також: Вакцинація від Covid-19 — що робити, якщо пропустив бустер
Керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрій Пашинний зазначив, що поява мутації в Україні не вплине на вакцинальну кампанію COVID-19. Адже доведено, що люди, які мають щеплення, захищені від тяжких наслідків захворювання та смерті.
Для того, щоб вакцинуватися, треба просто прийти до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення можуть зробити усі дорослі та діти від 5 років. Мати декларацію з сімейним лікарем для цього необов’язково. Адреси пунктів щеплень можна переглянути тут.
Нагадаємо, в Україні дозволили робити бустер підліткам.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: з відкритих джерел
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.