«Ми розуміли, що шляху назад немає» — прикордонник про бої за Маріуполь, поранення та полон (ВІДЕО)
Прикордонник Сергій після реабілітації мріє повернутися на службу та побачити Маріуполь знову українським
Маріуполець Сергій проходив службу в одному з підрозділів Донецького прикордонного загону. На початку повномасштабного військового вторгнення рф він встав на захист рідного міста, але вже в березні отримав важке поранення та втратив зір. Про евакуацію в бункер на «Азовсталі», російський полон та реабілітацію після повернення на Батьківщину він розповів журналістам одного з українських каналів, повідомляє Донбас24.
«Під час перегрупування я рухався одним з перших і мені, так би мовити, не пощастило. Товаришам позаду поталанило більше. Після поранення втратив зір і не бачив у якому стані рука, але відчував, що вона не працює. Побратими казали, що вже нема що рятувати», — пригадує воїн обставини поранення в Маріуполі. Тоді його група потрапила під артилерійський обстріл.
З травмами руки, ноги та живота захисника евакуювали до шпиталю, розташованого в бункері «Азовсталі». Там медики ампутували йому частину верхньої кінцівки. Сергій провів на території маріупольської фортеці близько півтора місяця: за його словами, там панувала «атмосфера смерті», адже поруч із пораненими знаходилися тіла полеглих оборонців, а санітарні умови були ніякими.
Тим часом, ситуація в Маріуполі погіршувалася: росіяни цілодобово гатили з моря, повітря та суші, знищуючи його вщент. У травні захисники міста отримали наказ виходити з «Азовсталі» в російський полон. Здаватися в Сергія бажання не було, проте іншого виходу не було.
«Я навіть пишаюся тим, що Маріуполь взяв на себе такий тягар, це було тактично вірно — чимось пожертвувати, щоб держава залишалася державою. Всі розуміли, що шляху назад немає: або ти „двісті“, або ти в полоні», — ділиться спогадами прикордонник.
Так Сергій потрапив до колонії в тимчасово окупованій Оленівці. Ставлення до українських полонених там було жахливим: їжу давали настільки гарячою, що її неможливо було їсти, а на прийом їжі давали всього 30 секунд. Туалет — один раз на добу, а стан та потреби бранців нікого не цікавив. У таких умовах прикордонник провів десять днів, після чого його перевели до донецької лікарні.
Взагалі захисник Маріуполя провів у російському полоні майже півтора місяця. За цей час він втратив 30 кілограм ваги. А на Батьківщину разом з ще 94 українськими воїнами повернувся наприкінці червня. Наразі Сергій проходить реабілітацію, відновлює зір та чекає на протезування. А ще — безперестанку вірить в перемогу України та те, що незабаром Маріуполь знову стане українським, і прагне повернутися на службу.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про Євгена Соловйова — льотчика, який проривався на «Азовсталь», щоб допомогти захисникам Маріуполя.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: Держприкордонна служба України