Дерева, які точно слід посадити кожному — перелік
Є багато рослин, які не потребують вибагливого догляду
Часто виникає помилкове враження, що власники красивих і багатих садів з великою кількістю рослин і дерев витрачають на це роки свого життя і зробити подібне за більш короткий час — неможливо. Проте насправді є багато дерев, які швидко ростуть, не вимагають багато часу і зусиль та здатні перетворити ваш сад на казковий осередок красивої рослинності.
Біла акація
Це дерево ще називають робінія звичайна. Відомо, що біла акація добре приживається з кленом, дубом, сосною. Проте такі сусіди можуть їй набридати. Корені дерева сягають 10−12 метрів углиб і можуть забирати у дерев поряд поживні речовини. Втім, інші дерева почали пристосовуватись до акації й розташували власні корінці ближче до поверхні. Цим самим вони залишають дерево на глибині одне. Цікаво, що на самоті акація росте 10 років, набираючи по 1,5−2 метра за рік у висоту. Акація стане чудовою прикрасою на подвір'ї. Також вона має неймовірний запах, а на думку психологів, знижує стрес і підвищує настрій.
Евкаліпт
Евкаліпт дуже поширений за кордоном, але й українці його полюбляють садити. Зазвичай протягом першого року евкаліпт сягає 2 метрів. Вже до 3 років деякі види можуть вирости аж до 10 метрів. Найбільш потужно дерево розвивається протягом перших 10−15 років життя. Загалом його висота може сягати 100 метрів. З часом його тонкий стовбур стає на багато міцнішим. Від стовбура ростуть здоровенні пагони й вкриваються тонким листям. Потужний ріст евкаліпта відбувається не тільки над землею. Він дуже швидко розвиває й кореневу систему і завдяки цьому дістає чимало корисних речовин, які потрібні для зростання верхівки. Евкаліпт має і корисні властивості. Зокрема, він допомагає вгамувати больовий синдром. Також ці дерева садять, щоб осушити болота, оскільки в них швидко розвивається коренева система і випаровується волога.
Читайте також: Жовте листя у розсади: як оздоровити рослини вдома
Береза
Ще одне дерево, яке швидко росте — берізка. Втім протягом перших років це відбувається не так стрімко, як у білих акацій чи евкаліптів. Так відбувається тому, що дерево росте спершу вглиб, аби зміцнити кореневу систему, а вже потім — у висоту. Коли берези ще молоді, їх можна сплутати з вільхою, адже вони ще не мають свого характерного білого стовбура з чорними смугами. Проте з роками стовбур берези міцніє, біліє, стає потужнішим. Він отримує свої смужки, через які проходить шлях кисню до живих клітин стовбура.
Протягом активних років берізка може вирости аж на 2 метри протягом року. Ця пора може тривати до 10 років. У цей час дерево біліє і міцніє. Загалом береза живе дуже довго: 100−120 років і може досягти аж 45 метрів.
Раніше Донбас24 розповідав, які культури не можна сіяти поруч.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел