День металурга — як відзначали свято в мирному Маріуполі (ВІДЕО)
Шоу дронів, концерти та квести — щороку маріупольці брали участь в масштабних гуляннях
Маріупольці з теплом задують мирні часи, коли меткомбінат «Азовсталь» асоціювався не з героїчною обороною, безмежним болем та тугою за загиблими, а меткомбінат імені Ілліча був не прихистком для людей з великими укриттями. Промислові гіганти працювали на економіку України та захоплювали своїм розмахом, міццю та силою. На металургійних комбінатах працювали тисячі містян, а самі підприємства були ніби окремими містами — з величними спорудами, сталевими мостами та мирним вогнем, що розпалювали у печах. Що казати — територія одного меткомбіната Ілліча в сім разів більше князівства Монако!
Саме тому День металурга в Маріуполі був, можна сказати, загальним святом — по розмаху він не поступався Дню міста. Його святкував кожен маріуполець — навіть, якщо ти не металург, бодай хтось з твоїх родичів, знайомих та друзів точно причетний до цієї професії.
Сьогодні маріупольські металурги роз'їхалися Україною та світом. Та на честь цих сміливих, дружних та працьовитих людей Донбас24 пропонує згадати, як святкували їх день у мирні часи.
Місто запалювали зірки
Традиційним на День металурга був святковий концерт. Так, ще минулого року містяни збиралися у Театральному сквері. Металургів вітали зі святом співачка Гайтана та популярний гурт «KAZKA». Люди насолоджувалися вихідними, літнім теплом та концертами, які були в Маріуполі майже щотижня.
А ще маріупольці, далекі від металургії, могли відчути на собі, як це — працювати на виробництві. Для жителів на площі Свободи розмістили незвичайну локацію — «Місто професій». Діти та дорослі приміряли професійний одяг та пробували себе у ролі металургів.
Багато людей гуляли цілими сім'ями. Особливо любили це свято металургійні династії. Адже в Маріуполі жили родини, які поколіннями працювали на виробництві та пишалися величезним сімейним стажем. Працівникам, які показали найкращі результати в роботі, вручали почесні нагороди.
Незвичайне шоу дронів
До цього, ще рік тому, у 2020, відзначити свято масштабно не дозволила пандемія коронавірусу. Але організатори знайшли креативний вихід — влаштували у центрі міста незвичайне шоу дронів. Пізно увечері в повітря запустили 200 безпілотників зі світлодіодами. Вони створювали світові композиції на висоті більше 100 метрів.
На небі з’являлися карта України, зірки та квіти, промислові труби і святковий напис: «З Днем металурга та гірника». Шоу вражало своє красою — маріупольці досі переглядають відео в соцмережах та згадують часи, коли дрони використовували для свята, а не для війни.
Сімейний фестиваль
У 2019 році для маріупольців відбувся масштабний сімейний фестиваль. Майстер-класи, виступи зірок, співи у караоке — які тільки розваги не влаштували для жителів. Дітей розважали аніматори, для дорослих працювала ярмарка з фудкортом. Увечері маріупольців вітали Наталя Могілевська, «Fly project» та «Ottawan».
Всі, хто хоч раз був на святах в Маріуполі пам’ятає цю атмосферу — тисячі людей танцюють біля сцени та співають хіти, люди гуляють до площі Свободи та звідти — до Театрального скверу. Дорога перекрита і весь проспект Миру зайнятий щасливими, усміхненими перехожими. А місто — на честь свята — у теплих, жовтих кольорах міської ілюмінації.
Свято на стадіоні
Багато містян згадують свято 2018 року, коли жителі зібралися на стадіоні ім. Володимира Бойко — знакової людини в історії маріупольської металургії. Тоді для гостей виступали Руслана, група «Тік» та «Ляпіс 98». Хтось підспівував з глядацьких трибун, найактивніші — танцювали в фанзоні. Свято запам’яталося своїм розмахом.
Також в цей день влаштували спортивні змагання — всі підприємства мали свої команди з молодих працівників. Працювали ігровий майданчик для дітей, павільйон квестів та прикладної науки. Малеча знайомилася зі світом професій.
Історія цього дня
У своєму блозі маріупольський краєзнавець Сергій Буров згадував, як святкували День металурга раніше. Так, він пише, що це свято затвердили у 1957 році, а вперше відсвяткували — у 1958. В цей день вручали нагороди за трудові перемоги — в Маріуполі було багато героїв труда та видатних металургів.
Як святкували тоді, писала газета «Приазовський робочий». Наприклад, у 1967 у кінотеатрі «Перемога» влаштували показ фільмів, присвячених металургам. У 1976 до Дня металурга на «Азовсталі» виплавили 100-мільйонну тонну чавуну. А у 1992-му влаштували спортивне свято з атракціонами для дітей та танцювальним марафоном.
Старожили можуть згадати і інші свята — зі своїми зірками, розвагами та концертами. Сьогодні маріупольські металурги бажають лише одного — повернутися у місто зі сталевим характером та великими мріями.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, як Маріїнська жіноча гімназія прихистила маріупольців під час обстрілів, та чому після деокупації варто завітати до Урзуфа.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: архів Донбас24