Антибіотики за рецептом та виплати військовим: які зміни чекають на українців з 1 серпня
Війна постійно вносить зміни у життя українців і в серпні на жителів нашої країни чекають важливі нововведення
Серпень принесе у життя українців ряд змін. Зокрема, змінюється порядок нарахування виплат переселенцям та військовослужбовцям, також починають діяти нові правила перетину кордону та продажу деяких категорій ліків. Що нового чекає на українців у серпні 2022 року — в матеріалі Донбас24.
Антибіотики за рецептом
Починаючи з 1 серпня аптеки в Україні перестануть продавати антибіотики без рецепту. Отримати його можна у державній або приватній клініці, він буде дійсним протягом 30 днів.
Зазначимо, до кінця 2022 року ліки можна буде купити за паперовим рецептом або з інформаційною довідкою від лікаря. А вже з початку 2023 року купити антибіотики можна буде лише за електронним рецептом.
Де і як можна отримати рецепт на ліки — Донбас24 розповідав раніше.
Виплати переселенцям
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні з 1 серпня отримуватимуть грошову допомогу від держави за новими правилами. Так, люди старші 18 років отримуватимуть по 2 тис. грн на місяць, діти та особи з інвалідністю — по 3 тис. грн на місяць.
Отримувати допомогу зможуть лише ВПО із території, де тривають активні бойові дії, або ті, у кого внаслідок війни зруйноване житло.
Не зможуть отримати допомогу й ті, хто повернувся додому.
Крім того, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оновило перелік громад у районах бойових дій, а також тих, які знаходяться в окупації або оточенні. Станом на кінець липня до переліку входять 321 громада у 9 областях: Донецькій (66), Харківській (56), Дніпропетровській (7), Луганській (37), Запорізькій (55), Херсонській (49), Миколаївській (25), Сумській (21), Чернігівській (5).
До списку додали Нікопольську міську територіальну громаду у Дніпропетровській області, Миколаївську сільську ТГ у Сумській області й 5 громад Харківщини: Зачепилівську, Кегичівську і Саховщинську селищні ТГ, Наталинську і Старовірівську сільські ТГ.
Виплати військовим
Верховна Рада у кінці липня затвердила законопроєкт № 7141, згідно з яким військовослужбовці отримуватимуть по 6500 грн кожного місяця.
Доплати отримуватимуть:
— кавалери ордена «За мужність» трьох ступенів (повні 2 кавалери) — 6500 гривень;
— лицарі ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі) — 13 000 гривень;
— володарі звання «Герой України» та ордену «Золота Зірка» — 19 500 гривень.
Також держава нараховуватиме виплати сім'ям загиблих захисників.
Починаючи із серпня доплати отримуватимуть і представники Національної гвардії України та Державної прикордонної служби, Національної поліції, а також особи цивільного та начальницького складу цивільного захисту ДСНС.
Тарифи на комунальні послуги
Тарифи на комунальні послуги у серпні залишаться на тому ж рівні, що й у липні нинішнього року.
Зокрема, тарифи на електроенергію залежать від обсягів споживання:
— 1,44 грн/кВт-год. — до 250 кВт-год. на місяць;
— 1,68/кВт-год. — понад 250 кВт-год на місяць.
Влада обіцяє не підвищувати тарифи на електроенергію до 31 жовтня 2022 року.
Тарифи на воду також залишаться на тому ж рівні, що й були у липні — вони не змінювалися із лютого й залежать від того, у якому регіоні ви проживаєте.
Постачальником газу у більшості регіонів України у червні став НАК Нафтогаз, який продає блакитне паливо за ціною 7,96 грн за куб. м газу (з ПДВ). Окремо треба буде платити за доставку газу.
Навчальний рік
Міністерство освіти та науки України опублікувало рекомендацію для закладів фахової передвищої та вищої освіти розпочати навчальний процес з 15 серпня. Рекомендація стосується студентів другого, третього та четвертого курсів, а також другого курсу магістратури.
Також МОН рекомендує скласти графік навчання таким чином, що він передбачатиме робочі суботи, а також завершення зимової сесії до кінця листопада нинішнього року. Другий семестр рекомендують почати з 15 лютого 2023 року.
Водночас остаточне рішення прийматимуть керівники навчальних закладів.
Національний мультипредметний тест
Абітурієнти, які через війну не встигли подати заявку для участі у Національному мультипредметному тесті (НМТ) зможуть зареєструватися і в серпні. МОН продовжило терміни таким чином:
— з 12 до 15 серпня — сформувати реєстраційну картку на сайті УЦОЯО;
— з 25 до 30 серпня — вибрати населений пункт для складання НМТ на персональній сторінці;
— з 5 до 7 вересня — підтвердити на персональній сторінці участь в тестуванні та вказати найближчий населений пункт.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: pexels