Які театральні проєкти та культурні заходи, присвячені Маріуполю, реалізуються закордонними митцями
Андрій Палатний, куратор численних театральних проєктів розповів, як європейські режисери підтримують Маріуполь
Андрій Палатний — куратор театральної, перфомативної та цифрової програм «Гогольfest dream», фестивалю iStage 2021 та Марафону міжнародних резиденцій
«24 лютого я зустрів в потязі. Їхав до Маріуполя. Потяг зупинився серед поля. Було незрозуміло, що далі. Ввечері я все ж доїхав до міста, але всіх пасажирів повезли одразу ж назад до Києва. Наприкінці лютого вже мав відкриватися Центр сучасного мистецтва „Готель Континенталь“ і я планував зустрітися з керівництвом ЦСМу, щоб обговорити подальші плани, адже всі вистави Марафону міжнародних резиденцій мали стати репертуаром „Готелю Континенталь“. В перший день війни я побачив востаннє Маріуполь цілим і неушкодженим», — розповів Андрій Палатний.
«Маріуполь бомбили з перших днів війни. Там зруйновано близько 90% міста. Це місце гуманітарної катастрофи», — зазначено на сайті.
Актриси та актор Народного театру «Театроманія» та Першої театральної школи-студії
Антон Тельбізов під час виступу на сцені Deutsches Theater в Берліні.
Кульмінацією стала подія, що відбулася 27 березня, Deutsches Theater Berlin організував вечір під назвою «Українські голоси для Маріуполя», присвячений портовому місту, де тиждень тому бомбами було зруйновано театр, який служив укриттям для тисячі маріупольців.
Евангелос Космідіс — режисер-постановник Національного театру Грецї в Афінах та Муніципального театру Пірея
21 травня в Національному театрі в Празі під час конференції Європейської театральної конвенції була представлена вистава «Аляска» режисера-постановника Національного театру Грецї в Афінах та Муніципального театру Пірея Евангелоса Космідіса, яку він вперше представив у серпні 2021 року в Маріуполі. Виставу було перекладено англійською мовою. Спектакль залишається актуальним, адже включає реальні думки та коментарі маріупольських дітей, які зіткнулися з війною. Наразі виставу перекладено різними мовами, щоб її змогло побачати якомога більше глядачів.
Репетиція в ПК «Молодіжний» з акторами Театру ляльок та Першої театральної школи-студії в Маріуполі
В підтримку Маріуполя і загалом України проводить зустрічі в zoom Мадлен Бонгард — швейцарська режисерка, акторка та педагогиня. Також вона випустила подкаст, присвячений місту. Влітку 2021 року в Маріуполі вона провела серію акторських практик, що досліджували усвідомлення присутності.
Крістін Діссманн — німецька режисерка
У жовтні 2021 року режисерка з Німеччини Крістін Діссманн представила в Маріуполі виставу-інсталяцію «Між часами» що поєднала театр, музику та візуальне мистецтво з експериментальним мистецьким досвідом у новому вимірі і була присвячена Маріуполю. Режисерка продовжує ставити цю виставу за участі українських, білоруських та німецьких акторів.
Європейські митці намагаються підтримути маріупольську молодь. Зокрема, завдяки Europen theatre convention акторка Народного театру «Театроманія» Марія Бойко протягом 2 тижнів стажувалася з грецькими режисерами.
Акторка Марія Бойко під час стажування в Греції
Андрій Палатний
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про знаменитого маріупольського архітектора Віктора Нільсена.
ФОТО: з відкритих джерел та особистих архівів Андрія Палатного і Ольги Демідко.