Важкохворі українці можуть подати заявку на медичну евакуацію за кордон: покрокова інструкція
Важкохворі українці можуть подати заявку на медичну евакуацію за кордон
МОЗ повідомило, що важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.
МОЗ надсилає запит до країн-членів Європейського Союзу та країн-членів Європейської Економічної Зони про необхідність медичної евакуації. Міністерство отримує пропозиції та підтверджує можливість евакуації. Також МОЗ використовує пропозиції та можливості партнерських клінік інших країн, які не є членами Євросоюзу, зокрема, США, Канади тощо.
Для медичної евакуації на сайті Міністерства охорони здоров’я України в розділі Опитування слід заповнити анкету. Після цього ви отримаєте зворотний зв’язок.
Заповнити анкету можна за посиланням.
«Кожен випадок евакуації розглядається спеціалістами окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3−4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами», — сказано в повідомленні.
Транспортування та лікування українських громадян у рамках програми медевакуації фінансується міжнародними організаціями, а також країнами, що приймають українців. У питаннях транспортування спеціальними медичними літаками/залізничними вагонами/автомобілями МОЗ співпрацює з міністерствами охорони здоров’я країн ЄС та клініками, які підтвердили готовність прийняти на лікування українських громадян. Транспортування відбувається з хабів чи аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині. Повернення в Україну здійснюється через посольства чи консульства у країні перебування пацієнта.
Громадяни України, які перетнули кордон після
Якщо ж пацієнт лікується в Україні, то видатки на лікування фінансує Національна служба здоров’я України в межах Програми медичних гарантій.
Загалом завдяки міжнародній підтримці та взаємодії з партнерами МОЗ вдалося евакуювати вже понад 1 200 українців.
Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, як надати першу допомогу в разі підвищення температури тіла та підвищення артеріального тиску.
ФОТО: з відкритих джерел
Матеріал не містить медичних порад та носить виключно інформативний характер. Для встановлення діагнозу або отримання медичних порад обов’язково зверніться до лікаря.
Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.