Як утеплити вхідні та балконні двері: корисні поради
Є декілька дієвих способів, які допоможуть утеплити двері та зменшити витрати на електроенергію
Якщо ви хочете утеплити свій будинок, двері та вікна є основними елементами, на які слід звернути увагу. Утеплювати як вхідні, так і балконні двері можна декількома способами. Головне — розібратися, в чому полягає відмінність утеплення дерев’яних, металевих та пластикових дверей та які матеріали краще використовувати для кожного типу дверей. Водночас слід звернути увагу й на те як утеплити зовнішні двері з вікном та чи потрібно утепляти міжкімнатні двері.
Як утеплити вхідні металеві двері?
Читайте також: Як утеплити будинок: корисні поради
Здебільшого металеві вхідні двері складаються з двох полотен, що з'єднані між собою, а також короба, петель та аксесуарів. В бюджетних варіантах середина між двома полотнами, зазвичай, заповнюється найдешевшою сировиною, наприклад картоном. Найбільш розумним стане рішення — наповнити пустоту більш теплим матеріалом. Впоратись із таким завданням можна, дотримуючись наступної покрокової інструкції:
Спочатку потрібно зняти двері з петель. Досвідчений майстер може цього і не робити, а працювати з прикріпленою конструкцією, однак, новачкові буде набагато простіше, якщо полотно опиниться в горизонтальному положенні.
Далі необхідно добратись до середини — «пустоти» — дверей. Для цього краще зняти усі накладні елементи, зокрема вічко, замок.
Зверніть увагу на конструкцію дверей. Якщо вона передбачає вільний демонтаж хоча б одного із полотен, тоді його просто потрібно акуратно тимчасово зняти. Якщо ж така можливість відсутня, тоді спочатку знімаємо обшивку, а потім вирізаємо полотно.
Розпочинати процес заповнення «пустоти» вибраним утеплювачем можна, якщо всередині дверей вже є ребра жорсткості. Для металевих дверей фахівці рекомендують віддавати перевагу пінопласту чи мінеральній ваті.
Може бути й так, що ребра жорсткості відсутні, тоді доведеться попрацювати ще більше та зробити обрешітку. Дерев’яні брусочки чи металеві рейки повинні надійно кріпитись до металевого каркасу. Встановлювати їх слід максимально обережно, щоб не пошкодити основного зовнішнього покриття.
Укладаючи матеріал, потрібно постійно слідкувати за щільністю прилягання. Самі ребра жорсткості, а також щілини між шматками матеріалу рекомендується заповнювати монтажною піною.
Залишається — монтаж знятого дверного полотна на місце та встановлення знятих раніше замків та вічка.
Також ви можете покращити технічні характеристики конструкції. Для цього можна замінити дерев’яну накладку, що здебільшого монтується з внутрішньої сторони вхідних металевих дверей, на лист МДФ чи ДСП. Важливо не забути вирізати в ньому отвори для монтажу вічка та замка.
Раніше ми розповідали, як утеплити пластикові та дерев’яні вікна
Як утеплити вхідні дерев’яні двері?
Не забувайте звертати увагу на конструкцію дерев’яних дверей. Так, якщо вони подвійні та всередині мають пустоту, тоді сміливо можна використовувати ту ж саму технологію, що і у випадку металевих дверей. Якщо ж полотно тільки одне, тоді краще використовувати дерматин, або шкіряну обшивку. Всередину між дерматином та полотном для покращення теплоізоляційних властивостей також можна вмістити поролон. Для цього потрібно попередньо вирізати отвори для вічка та замка. Немає особливих застережень з приводу того, з якого саме боку обшивати двері — це можна робити і зсередини, і ззовні. При розрахуванні необхідної кількості оббивки не варто забувати, що поролон більше об'ємний, аніж дверне полотно, тому потрібно брати матеріал із запасом. Приєднувати матеріал можна або за допомогою будівельного степлера, або за допомогою спеціальних цвяхів із декоративними шапками.
УВАГА! Щоб двері могли безпроблемно відчинятися та зачинятися, дерматинова обшивка повинна починатись на відстані хоча б 5 мм від краю полотна.
Якщо ви хочете в результаті отримати гарну та охайну конструкцію, тоді краще по периметру полотна набити валик. Виготовити такий можна із смужок того ж самого оббивного матеріалу. Водночас для роботи з дерев’яними дверима точно підійде поролон. Щоб утеплити укоси, можна використовувати пінопласт або скловату. Для ізоляції стиків варто придбати звичайний стрічковий утеплювач.
Для утеплення дерев’яних дверей також можна використовувати ущільнювачі, які представляють собою щільну трубчасту основу, що може бути виготовлена з товстого силікону або звичайного поролону. Завдяки цим матеріалам можна за дуже короткий час забезпечити щільне прилягання дверного полотна до коробки і усунути протяги. Найбільш радикальним методом утеплення, який вже точно забезпечить повну теплоізоляцію, є герметизація. Проте, для того щоб двері дійсно були надійно герметизовані, слід точно виконувати весь процес монтажу утеплювача.
Як утеплити балконні двері?
Насправді утеплити пластиковий механізм неможливо, оскільки при його виготовленні особлива увага приділяється герметичності. Перед його придбанням порадьтеся з фахівцем, він допоможе вам вибрати відповідну комплектацію. Проте якщо всі умови дотримані, а в приміщенні все одно холодно, потрібно шукати причину.
- Здебільшого проблема полягає в неправильній установці пластикової конструкції. У цьому випадку, ви можете звернутися до фірми, що здійснювала установку, або провести регулювання самостійно.
- У разі, якщо холодне повітря надходить знизу, найімовірніше проблемним місцем є поріг. Для цього достатньо придбати монтажну піну, і з її допомогою усунути зазори.
- Також в процесі експлуатації і під дією температур пластикове полотно може провисати. Вирішити це завдання можна, відрегулювавши положення дверної стулки в рамі.
- Купівля нової ущільнювальної гумки.
- Далі потрібно видалити старий ущільнювач. Для цього потрібно підчепити гумку пальцем і потягнути таким чином, щоб ущільнювач вийшов з паза. Оскільки при його кріпленні не використовуються клеючі матеріали, це не складе труднощів.
- Якщо в пазах зібралося багато бруду, потрібно його відчистити і знежирити спеціальним розчином.
- Для кріплення нової ущільнювальної гумки вставляємо в паз один його кінець і притискаємо, щоб він щільно увійшов. Притискаючи гумку, спускаємося вниз, і так по всьому периметру дверного отвору.
Закінчивши роботу з ущільнювальними гумками, не варто забувати про регулювання фурнітури і проведення періодичного огляду пластикового механізму.
УВАГА: У разі виникнення тріщин на ущільнювальній гумці, вона також підлягає заміні. Для профілактики змащуйте ущільнювач маслом 1−2 рази на рік.
Ізолюйте скло на зовнішніх дверях
Якщо частина ваших дверей має дверне вікно, ви можете утеплити його, використовуючи той самий комплект ізоляції, що й для вікон. Швидко та легко наноситься із зовнішнього боку дверей.
Перш ніж використовувати стрічку, переконайтеся, що двері чисті, і покладіть її на сітку між скляними панелями, якщо є достатньо місця. Таким чином, це надасть плівці додаткову підтримку. Коли ви наклеїте і висушите цей шар, він стане щільним і ледь помітним.
Чи потрібно утеплювати міжкімнатні двері?
Якщо ви відчуваєте, що протяг з коридору проникає в кімнату, перевірте, чи це знизу дверей, чи збоку. У разі протягу знизу використовуйте дверну змійку. Це креативне рішення для утеплення дверей. Використовуйте різні тканини, зшийте власну дверну змійку та наповніть її матеріалом на ваш вибір, наприклад ватними кульками, папером і рисом. Якщо протяг відбувається збоку, це може означати, що піноізоляція між дверною коробкою та стіною більше не працює. Зніміть обшивку та перевірте і якщо необхідно, очистіть ділянку та додайте нову піну. Переконайтеся, що ви використовуєте відповідну піну, що розширюється, яка не тисне на дверну коробку.
Незважаючи на те, що утеплення дверей своїми руками є менш дорогим і більш доступним варіантом, іноді краще найняти професіонала. Це особливо важливо, коли розмір пошкодження є значним. У такому випадку ви можете розглянути питання про зняття старих дверей і встановлення нових для тривалого ефекту.
Текст підготовлено за наступними джерелами: vbud.in.ua, albero.com.ua, wcmanet.org, alen.org.ua
Читайте також: Як підготуватися до зими та утеплити свою оселю
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел