Як розраховується розмір субсидії для сім'ї, у якій подружжя не живе разом — роз’яснення
У ПФУ пояснили, які доходи враховуються для розрахунку субсидії
Українці, які отримують зарплату на рівні мінімальної та мають низькі доходи, можуть отримати житлову субсидію. Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, житлова субсидія призначається, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і розраховується на всіх членів домогосподарства.
Про це розповідають у Пенсійному фонді України (ПФУ).
Однак є випадки, коли зареєстроване (фактичне) місце проживання членів сім'ї відрізняється від адреси домогосподарства. У таких випадках при призначенні житлової субсидії враховуються доходи всіх членів сім'ї домогосподарства, включаючи тих, хто проживає окремо від родини.
Також згідно зі статтею 3 Сімейного кодексу України, подружжя вважається сім'єю, навіть якщо дружина та чоловік у зв’язку з різними обставинами не проживають разом. Це може бути пов’язано з навчанням, роботою, лікуванням, доглядом за батьками, дітьми та іншими поважними причинами.
З урахуванням цих обставин спільні доходи подружжя враховуються при призначенні житлової субсидії, окрім випадків, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу.
Нагадаємо, із 1 лютого 2023 року в Україні змінилися правила нарахування субсидій. Донбас24 розповідав, як отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: із відкритих джерел