Як переселенцям не платити за комуналку вдома — роз’яснення юриста
Під час відсутності людини можна призупинити нарахування плати за деякі послуги
Багато переселенців стикнулося з проблемою — у своїй квартирі вони не живуть, а комунальні послуги сплачувати мусять. Причому — і в рідному місті, і за новою адресою.
Як довести, що ви не користуєтесь газом, водою та електроенергією та призупинити нарахування оплати? Про це розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.
Вона зазначила, що в Законі України «Про житлово-комунальні послуги» йдеться про те, що споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні.
Тож, за опалення доведеться платити в будь-якому разі, неважливо — проживає хтось у помешканні чи ні. Питання оплати за споживання кожної конкретної комунальної послуги треба вирішувати окремо. Якщо у вас є лічильники, проблем не буде — просто подавайте вчасно їх дані.
Якщо ж лічильників немає, вам потрібно звернутися до комунальних підприємств із заявою про тимчасове припинення нарахування платежів та надати їм підтвердження вашої відсутності. Для тих, хто перебуває в Україні, це може бути довідка ВПО, а для тих, хто за кордоном — документи про надання тимчасового захисту або копія закордонного паспорта із відміткою про перетин кордону, договір оренди житла за кордоном тощо. Подавайте копії цих документів.
«Досить розповсюдженою є практика відмови комунальників з тієї підстави, що повідомлення про припинення нарахування має надійти заздалегідь, а не з плином часу та проханням здійснити перерахунок. Тому подавати документи краще завчасно», — попереджає Дар’я Тарасенко.
Якщо прийти особисто ви не можете, документи можна надіслати поштою — звичайною або електронною із накладенням електронного цифрового підпису. Обов’язково зберігайте підтвердження направлення таких заяв для уникнення спорів в майбутньому.
Читайте також: Тарифи на електроенергію зростуть: хто буде платити більше
Крім того, кожен абонент укладав договір на постачання води, газу тощо. Тож, у ньому можуть бути передбачені особливі процедури припинення нарахування оплати. Вивчіть договір — як правило, їх можна знайти на сайтах постачальників послуг.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, що на вихідних в Україні рідше вимикатимуть світло.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: з відкритих джерел