В українській розвідці пояснили, чому Росія нібито «тягне» з новим ракетним ударом
По деяким видам озброєння Росія вже використовує стратегічний запас, пересікши поріг у 30% від всієї кількості
В Україні поточний тиждень розпочався в тривожному очікуванні та напрузі. Станом на сьогодні, 30 листопада, минуло вже сім днів з останнього масованого ракетного обстрілу нашої країни військами рф. Тож наразі, ймовірно, окупанти збирають сили для нового удару, і статися він може в будь-який момент.
За припущенням представника Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрія Юсова, на підготовку нової масованої атаки росіянам необхідно близько тижня. Наразі цей строк вже сплив, але, на щастя, ракети по території нашої країни не полетіли. Чому так відбувається та чого очікувати від ворога, в ефірі національного телемарафону пояснив інший представник ГУР Вадим Скібіцький, повідомляє Донбас24.
Перше, на чому наголосив розвідник, — те, що Росія не полишає намірів наносити удари в будь-який момент. Тож українські захисники перебувають напоготові. Наразі спостерігаються планові польоти стратегічної авіації противника, а певна «затримка» нового ракетного удару може бути пояснена такими причинами:
1. Армія рф здійснює дорозвідку об'єктів, по яким вже наносилися удари;
2. Окупанти вивчають ті райони та цілі, по яким планують вдарити (це класичний підхід);
3. Триває підготовка та зосередження ракет.
«Враховуючи те, що запас ракет зменшується, в російській федерації застосовують старі ракети, які були вироблені ще за часів Радянського Союзу. А вони потребують і підготовки, і відповідного обслуговування перед тим, як їх застосовувати. На це потрібен час, щоб підготувати таке старе озброєння», — додав Вадим Скібіцький.
Також він зауважив, що по деяким видам озброєння Росія вже використовує стратегічний запас, пересікши поріг в 30% від резерву. Однак, на жаль, на швидке вичерпання запасів розраховувати не варто. Аналіз уламків збитих в Україні російських ракет свідчить про те, що вони «свіженькі» — є й випущені в серпні 2022 року. Тобто, країна-агресор досі може обходити економічні санкції, щоб випускати певну кількість крилатих ракет чи іншого озброєння.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, скільки можуть тривати ракетні удари по об'єктах енергетики в Україні.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото (ілюстративне): з відкритих джерел