Сі Цзіньпін більш стримано відноситься до Росії, ніж очікував путін — ISW
Путін та Сі Цзіньпін мають різне бачення російсько-китайських відносин
Під час зустрічі з російським президентом володимиром путіним у Москві президент Китаю Сі Цзіньпін висловив більш стримане бачення відносин між Росією та Китаєм, ніж те, чого, ймовірно, очікував путін.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW) у своєму новому звіті.
Аналітики звертають увагу на те, що Сі Цзіньпін та володимир путін під час зустрічі рекламували міцність китайсько-російських відносин, але в статтях, опублікованих 19 березня, запропонували різні тлумачення масштабу майбутніх відносин.
Путін у своїй статті стверджує, що Росія і Китай «будують партнерство для формування багатополярного світового порядку всупереч колективному прагненню домінування Заходу та політиці подвійного стримування США проти Китаю і рф». Своєю чергою Сі Цзіньпін запропонував менш агресивну мету російсько-китайських відносин у своїй статті, в якій зазначив, що Росія та Китай загалом прагнуть до багатополярного світового порядку, але не конкретно проти Заходу.
Президент Китаю зосередився на представленні Китаю як стороннього посередника у війні Росії проти України, чий план переговорів «відображає єдність поглядів світової спільноти щодо подолання української кризи». Водночас фахівці вважають, що риторика Сі свідчить про те, що він не планує надавати рф всебічну підтримку для подолання невдач на території України.
Читайте також: Вибухи у Джанкої: стали відомі подробиці
За словами експертів Інституту вивчення війни, можливе посилення економічного співробітництва між Росією та Китаєм. Президент Росії володимир путін та китайський лідер Сі Цзіньпін запропонували подібні бачення, і є ймовірність, що підпишуть двосторонні угоди, які допоможуть полегшити схеми ухилення від санкцій.
Також Сі Цзіньпін пропонує конкретну ініціативу щодо врегулювання війни в Україні через переговори, проте її суть залишається невідомою. Експерти зазначають, що неясно, як Кремль зреагує на цю пропозицію. Крім того, залишаються невідомими перспективи постачання військової техніки з Китаю до рф.
Раніше Донбас24 розповідав, з якою метою володимир путін вперше відвідав тимчасово окупований та майже повністю знищений Маріуполь в ніч на 20 березня.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото із відкритих джерел