Росіяни захопили території України з корисними копалинами на 12 трлн доларів
Аналітики вважають, що втрата портів принесе набагато більше збитків, ніж втрата родовищ
Вже майже 6 місяців триває війна в Україні й за цей час росія захопила контроль над територіями, багатими на корисні копалини. Зокрема, зараз рф контролює родовища вугілля, нафти, газу та металів на суму не менше ніж 12,4 трлн доларів. Про це пише The Washington Post, посилаючись на дані дослідження компанії SecDev.
За даними видання, на території нашої країни знаходяться одні із найбільших у світі запасів титанової та залізної руди, літію й вугілля. Їх вартість оцінюють у десятки трильйонів доларів. Якщо росіяни зможуть зберегти контроль над цими територіями, то Україна втратить близько двох третин родовищ.
Станом на початок серпня, росія захопила контроль над 63% вугільних, 11% нафтових та 20% газових родовищ. Також окупанти контролюють території, на яких знаходяться 42% родовищ металів та 33% родовищ рідкісноземельних та інших важливих корисних копалин, включно з літієм.
Зазначимо, що частину цих родовищ окупанти захопили ще в 2014 році, коли анексували Крим та окупували частину територій Донбасу.
Дослідження SecDev і дані керівників української гірничодобувної та металургійної промисловості свідчать про те, що рашисти захопили 41 родовище вугілля, 27 родовищ природного газу, 14 родовищ пропану, 9 родовищ нафти, 6 родовищ залізняку, 2 родовища титанової руди, 2 родовища цирконієвої руди, одне родовище стронцію, одне родовище літію, одне родовище урану, одне родовище золота та кар'єр з видобутку вапняку.
Корисні копалини, захоплені росією. Інфографіка: The Washington Post
Водночас аналітики говорять про те, що у випадку, якщо росіяни захоплять українські порти, то це принесе нашій країні набагато більше збитків, ніж захоплення територій, де знаходяться копальні. Однак видання пише, що і пошкоджена інфраструктура, і втрата родовищ, принесуть Україні серйозні збитки. В першу чергу постраждає сталеварна промисловість.
Проте, видання зазначає, що втрата сировини та пошкоджена інфраструктура матимуть серйозні наслідки для такої ключової галузі української економіки, як сталеливарна.
Раніше Донбас24 писав, що на тлі війни Україна більше ніж на 50% скоротила експорт металу.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: pexels