Робота під час війни є: як змінився ринок праці в Україні
Працевлаштування під час воєнного стану має ряд особливостей
Через війну в Україні мільйони українців втратили роботу: через вимушений переїзд або через те, що підприємства зупинили діяльність — внаслідок пошкоджень чи через фінансову кризу. Однак наразі ринок праці потроху оживає: кількість вакансій зростає, а роботодавці готові сплачувати гідну зарплатню, повідомляє Донбас24.
Яких вакансій побільшало
За аналітичними даними OLX Робота, найбільший приріст вакансій у червні спостерігався в категорії «Будівництво/облицювальні роботи». У порівнянні з березнем кількість пропозиції такої роботи в Києві зросла втричі, а в Дніпрі — на 10%.
Окрім того, фіксується збільшення кількості вакансій для охочих працювати у сфері телекомунікацій та кол-центрах. У Дніпрі з березня цей показник виріс у понад 10 раз — це найбільш відчутна динаміка по Україні. Роботодавці стали частіше шукати й працівників у категоріях «Клінінг/домашній персонал» та «Виробництво/робітничі спеціальності». Серед «блакитних комірців» найбільш затребуваними залишаються працівники сфер логістики та торгівлі.
Взагалі у червні найбільше вакансій пропонували для таких спеціалістів:
— водій;
— продавець;
— вантажник;
— різноробочий;
— охоронець.
А п’ятірка вакансій з найбільшими зарплатами виглядала так:
— далекобійник — близько 50 тис. грн;
— водій бульдозера, грейдера — 27,5 тис. грн;
— водій таксі — 25,5 тис. грн;
— штукатур — 25 тис. грн;
— оператор кол-центру — 24 тис. грн
Яку роботу шукають українці
У червні наші громадяни стали частіше шукати роботу, ніж у березні. За даними OLX, кількість запитів на різні вакансії збільшилася на 25−66% (у залежності від категорії). Найбільший приріст зафіксовано при пошуку таких позицій: бариста, няня, кур'єр, охоронець, різноробочий та прибиральниця.
А в кількісному значенні у червні українці найчастіше шукали таку роботу:
— водій;
— продавець;
— вантажник;
— бариста;
— прибиральник.
Працевлаштування під час воєнного стану: про що варто пам’ятати
Війна вносить свої корективи не лише в кількість вакансій та перелік спеціалістів, яких розшукують роботодавці, а й змінює ринок праці в юридичній площині. Зокрема, це такі моменти:
— оплата праці — роботодавець звільняться від відповідальності за порушення строків оплати, якщо це сталося через ведення бойових дій;
— переведення працівників — роботодавець може перевести робітника на іншу роботу для запобігання чи ліквідації наслідків бойових дій;
— графік роботи — робочий тиждень може бути збільшений до 60 годин, а тривалість вихідних — до однієї доби на тиждень;
— відпустка — може бути скорочена до 24 календарних днів;
— звільнення — роботодавець може звільнити робітника з першого дня після закінчення відпустки або лікарняного. А працівник може «кинути» роботу без попередження за 14 днів, якщо існує загроза його життю та здоров’ю.
Нагадаємо, в Україні планують створити єдину базу вакансій.
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел