Рейтинг зарплат — кому в Україні платять найбільше (ВІДЕО)
Затребуваними залишаються робітничі професії — іноді їх оплата може конкурувати з IT
Війна змусила зупинитися багато компаній та підприємств — за даними Міністерства економіки близько 5 млн українців втратили роботу. Незважаючи на це, зараз національний ринок праці потроху оговтується — бізнес та державні підприємства продовжують працювати в нових реаліях.
Які спеціалісти отримують найбільшу зарплатню, як відрізняється ситуація в регіонах та що робити, якщо власна спеціальність втратила актуальність, а отримати нову треба швидко, читайте в огляді Донбас24.
Рівень середніх зарплат
За даними статистики Work.ua наразі середня зарплата в Україні становить 15 тис. грн. В різних регіонах вона не однакова — якщо в Києві в середньому платять 18 тис. грн, то в Сумах — всього 12 тис. грн. По країні також цифри невисокі — в Вінниці, Хмельницькому, Житомирі, Миколаєві та Полтаві середня зарплата складає 13,5 тис. грн, в Чернігові — 13 тис., а в Черкасах — 14 тис. грн.
Також представлені середні зарплати за категоріями: у сфері IT, комп’ютерів та інтернету вона складає 20 тис. грн, у будівництві та архітектурі — 17,5 тис. грн, у медицині та фармацевтиці — 15,5 тис. грн. Найбільше готові платити у сфері нерухомості — там середня зарплата складає 25 тис. грн. Для спеціалістів, які претендують на посади топменеджмента та керівництва вищої ланки середні зарплати становлять 27,5 тис. грн.
За даними іншого сервісу «OLX Робота», останнім часом український ринок праці демонструє тенденцію до зростання.
Керівник напряму OLX «Робота та послуги» Марія Абдулліна зазначила: це пов’язано з тим, що частина бізнесу змогла продовжити роботу.
«З травня люди поступово почали повертатися додому у свої міста, а у червні вже додалося більше пропозицій від роботодавців, майже до рівня довоєнних показників — це видно з даних нашого сервісу. Також частина бізнесу України релокувала у більш-менш безпечні міста», — заначила Марія Абдулліна.
Чи актуальні робітничі професії
Крім того, Марія Абдулліна наголосила, що сегмент робітничих спеціальностей також залишається затребуваним.
«Попри обстріли та масові міграції, ми не прогнозуємо різкого падіння вакансій „на місці“, оскільки український бізнес пристосовується до нових реалій та знаходить альтернативні варіанти роботи. Забезпечення продовольством у всій країні, виробництво сировини на заході чи відбудова зруйнованої інфраструктури на сході — це все буде робити робітничі професії в Україні більш актуальними», — розповіла вона.
На сайті Work.ua середня зарплата для сфери «Робочі спеціальності, виробництво» — 15 тис. грн. Різноробочий в середньому отримує 12,5 тис. грн, електрик — 15 тис. грн, слюсар — 15 тис. грн, інженер-конструктор — 20 тис. грн, ливарник — 15 тис. грн, а гірник — 18, 5 тис. грн.
Де платять більше
На сьогодні 15 тис. грн — зарплата не надто велика, і українці прагнуть заробляти більше, щоб налагодити нове життя після війни та забезпечувати родину.
Таку можливість надають на підприємстві «Метінвест Покровськвугілля» — зараз там активно шукають працівників. Потрібні гірники очисного забою (зарплата — 35−55 тис. грн), прохідники (32−45 тис. грн), машиністи гірничих виїмкових машин (35 — 53 тис. грн), машиністи підземних установок (20−28 тис. грн), гірники підземні (20−28 тис. грн), гірники підземні з ремонту гірничих виробок (21- 35 тис. грн) та електрослюсарі підземні (32−51 тис. грн).
Більше того — тим, хто не має відповідних знань та навичок, пропонують безкоштовне навчання, а з першого дня курсів учням нараховують заробітну плату та стаж. Опанувати можна такі спеціальності, як гірник підземний, машиніст підземних установок, машиніст електровозу підземний, машиніст електровозу, пробовідбірник, апаратник вуглезбагачення, машиніст установок збагачення, ваговик, електрослюсар з ремонту обладнання.
На підприємстві всім працівникам своєчасно виплачують заробітну плату, гарантують повний соціальний пакет, медичне страхування. Роботу можуть отримати не лише мешканці Донеччини, а й всіх регіонів України — у місті їм нададуть безкоштовне житло.
Крім того, можна самостійно обрати графік: стандартний або вахтовий (місяць роботи та місяць відпочинку). Для працевлаштування звертайтеся у Центр Кар'єри Метінвест за номером.
Нагадаємо, у Покровську чоловіків та жінок навчають робочим спеціальностям.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел