Окупація Маріуполя очима підлітка: відкрилася віртуальна виставка малюнків
14-річному Миколі Костенку разом з родиною пощастило врятуватися з окупованого рашистами Маріуполя, але 21 день він виживав під ворожими обстрілами без їжі, води, зв’язку в надскладних умовах. Бачення подій хлопець відтворив у малюнках, які робив у підвальній напівтемряві.
Твори про війну розмістила на своїй сторінці у Facebook Галина Ізотова із дописом: «Малюнки сина з маріупольського підвалу. Можна спостерігати, як розвивалися події. Від „майже спокійних“ перших днів до боїв біля будинку. І саме спокійне місце — підвал. Всього 21 день без світла, води, їжі».
Малюнок Миколи Костенка.
Після порятунку з маріупольського пекла Галина опинилася в Кропивницькому. Вона — майор поліції, начальник відділу профорієнтаційної роботи Донецького державного університету внутрішніх справ. Виш перемістився до нового міста, та пані Галина продовжує працювати.
Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна, який функціонує в Кропивницькому, звернув увагу на нариси Миколи Костенка, які стали своєрідним художнім щоденником юнака про жахливу війну, та організував проведення віртуальної виставки малюнків хлопця. Його роботи розміщені на сайті музею у розділі «Вибрані виставки». Там можна подивитися твори Миколи Костенка, а також більше дізнатися про їхній сакральний зміст.
Буклет віртуальної виставки малюнків.
«Маріупольська Жар-птиця — Художній щоденник війни».
«Маріупольська Жар-птиця» — саме таку назву носить віртуальна виставка. Історія її появи доволі цікава: в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна проходив арт-проєкт, на який у якості учасниці завітала Галина Ізотова. Тоді вона розповіла про свого сина — учня 8-го класу маріупольської школи № 3. В Маріуполь родина переїхала у 2014 році з Донецька. Галина показала на екрані власного смартфона малюнки сина, на яких він фіксував свої думки, хвилювання, уяву про те, як все відбувалося на вулицях міста під страшними обстрілами та вибухами, а ще фото розбомбленого будинку і дітей друзів, серед яких був і її син, які попри всі жахіття посміхалися, смакуючи шоколадними снікерсами, що так несподівано їм дісталися.
Віртуальна експозиція «Маріупольська Жар-птиця» складається з 12 малюнків війни, виконаних за допомогою матеріалів, які були під рукою хлопця: гелева ручка, аркуші альбомного паперу.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав про злочини росіян проти культурної спадщини Донбасу.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з особистого архіву Галини Ізотової.