Наркотичні та психотропні препарати будуть продавати за електронним рецептом — названа дата

Протягом перехідного періоду пацієнтам дозволяють використовувати паперові бланки, але таку можливість згодом усунуть

В Україні продовжують впроваджувати електронні рецепти на препарати. Так, з листопада е-рецепт буде діяти для відпуску наркотичних та психотропних ліків. Зараз їх також продають лише за рекомендації лікаря, проте використовують паперовий рецептурний бланк форми № 3.

Як повідомляє МОЗ, до кінця року буде діяти перехідний період — в цей час заклади зможуть видавати паціентам рецепти на паперових бланках. Але вже з 1 січня всі рецепти повинні бути електронними. Вони, як і паперові, вважаються дійсними протягом десяти днів з дня виписування.

Також у Міністерстві зазначили, що електронний рецепт буде діяти виключно для відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за власні кошти пацієнта. Для отримання ліків на пільгових умовах рецепт на лікарські засоби, як і раніше виписується на спеціальному паперовому бланку форми ф-3.

Продаватимуть дані ліки за електронним рецептом у тих аптеках, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та працюють в електронній системі охорони здоровʼя.

В деяких випадках, щоб отримати рецепт пацієнту не потрібно звертатися до лікаря особисто. У разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовження лікування пацієнт може отримати повторний е-рецепт дистанційно, звернувшись до свого лікаря телефоном. Як і під час фізичного прийому, пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення для придбання ліків у аптеці.

Винятком є призначення ліків для проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. У таких ситуаціях пацієнти мають отримати е-рецепт тільки на фізичному прийомі.

У МОЗ нагадали, що наркотичні та психотропні ліки застосовують для знеболення больових симптомів у пацієнтів зі складними захворюваннями, знеболювання хворих, які отримують паліативну допомогу, лікування психічних розладів; замісної підтримувальної терапії тощо.

Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24

ФОТО: з відкритих джерел

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Донбас24, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.

0
0