Документи про історію Маріуполя збирають на одному ресурсі: що це за проєкт
Маріупольці публікують старовинні документи про рідне місто
Про це Донбас24 розповів журналіст та краєзнавець Іван Станіславський, який ініціював публікування у відкритому доступі збережені дані про Маріуполь з приватних архівів.
За його словами, причиною появи сайту стала пожежа внаслідок обстрілів та пограбування росіянами Маріупольського краєзнавчого музею. Історія міста практично була знищена. Зараз містяни намагаються відшукати та викласти у відкритий доступ історичні книги та фото про Маріуполь та його заснування.
Проєкт «Історія Маріуполя» з’явився спонтанно і вже об'єднав декілька містян, які змогли виїхати з блокадного міста.
Краєзнавчий музей Маріуполя після пожежі
Іван опублікував електронну версію книги «Маріуполь та його околиці» 1892 року для усіх бажаючих — після цього до нього звернулися люди і запропонували безкоштовно надати хостинг та технічну допомогу у цій справі.
Ресурс з’явився завдяки Михайлу Луганському — на ньому й акумулюють історичні документи про Маріуполь. До проєкту також долучився журналіст Андрій Василенко, багаторічний товариш краєзнавця Сергія Бурова за програмою «Мариуполь былое».
Зараз ресурс «Історія Маріуполя» працює у тестовому режимі, його краєзнавці наповнюють у вільний час та залежно від наявності електроенергії. Сайт доступний за посиланням.
Нагадаємо, що навесні росіяни вивезли з музеїв Маріуполя більше 2 тисяч експонатів у Донецьк — серед них стародавні ікони, твори всесвітньо відомих художників міста та твори медальєрів. В окупації залишилася частина працівників краєзнавчого музею.
Також окупанти демонтують Будинок зв’язку, на якому видатний маріупольський монументаліст Віктор Арнаутов створив велику мозаїку «Підкорювачі космосу».
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел