Історія собаки, якому вдалося пережити окупацію та зустрітися з хазяйкою
Маріупольчанка, яка переїхала до Івано-Франківська, дивом знайшла свою собаку
30 листопада світ святкує День домашніх тварин. Ініціатива запровадити таке свято виникла у представників руху за захист тварин та природи. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну тисячі українців з Донбасу намагалися врятувати своїх домашніх тварин. Часто під час обстрілів та безперервних вибухів наші налякані чотирилапі друзі через великий стрес втікали на вулиці, після чого хазяїнам не вдавалося їх знайти. Проте є історія одного собаки та його хазяйки, яка має щасливий кінець і варта особливої уваги з нагоди особливої дати.
Читайте також: У Краматорську снаряд влучив у притулок для тварин (ВІДЕО)
Загалом Ольга Осипова виживала у Маріуполі 60 довгих днів. Вона, як і всі маріупольці, має свою особисту історію. Нині жінка мешкає у Івано-Франківську. Під час обстрілів Маріуполя російськими загарбниками Ольга втратила батьків і рідний дім. Батькам Ольги було вже за 90. Жити у підвалі вони не могли, тому усі разом жили у квартирі: вона, її батьки, подруга із сином (вони прийшли заряджати телефон і залишилися, бо йти було нікуди) та п’ятирічний хаскі на прізвисько Лойд.
«Він дуже боявся вибухів. У нас три кімнати і коридор на всю довжину. І прохід між ними такий маленький. І там стояла маленька розкладачка. Бо тато в мене не ходив, він лише сидів і лежав. А мама з палицею ходила. То Лойд, коли стріляли, завжди пхав голову під цю розкладачку і так думав, що він сховався», — поділилася спогадами жінка.
Ольга разом із сім'єю жила поруч зі сталеливарним заводом Азовсталь. Обстріли в їхньому районі були безперервними. На місці рідної квартири жінки, де вдалося переховуватися 40 днів, утворилася діра. Коли стався вибух і шлакоблоки будинку почали валитися, вдома були батьки жінки і киця. Поховати батьків маріупольчанка не мала змоги, тіла були завалені бетонними блоками. Ольга, подруга та її син шукали інше сховище, аби вижити. Вони перейшли на сусідню вулицю, знайшли вцілілий будинок і поки зносили рештки речей у підвал, собака піднявся нагору. Його не було буквально мить, та більше в Маріуполі Лойда Ольга не бачила.
І все ж через тривалий час собаку вдалося вивезти з окупованого міста. Його з Маріуполя допомогли вивезти волонтери, які збирали тварин без догляду. Виявляється, її Лойда побачила та прихистила місцева ветеринарка. Вона підгодовувала бездомних тварин. У розбитому, спустошеному та майже мертвому місті голодних тварин було надто багато. Світлину зниклого собаки ветеринарка виклала у Facebook, і Ольга його впізнала. Лойд більшість часу був неподалік зруйнованого дому.
Близько двох тижнів її донька та племінниця шукали волонтерів, які б вивезли Лойда до Запоріжжя. Це було складно не лише через ціну. З Маріуполя тоді ще хотіли виїхати чимало людей. Усіх записували у чергу, собаку у списки вносили також, але його виїзд постійно відтерміновували. Волонтери пояснювали, що пес великий і займає багато місця, а люди важливіші.
І все ж жінкам пощастило. 17 червня Ольга забрала свого собаку у Запоріжжі.
«Людина, яка його привезла, відкрила клітку. А він спав. Я говорю: Лодя. Він так вищав, так скакав. Я думала, він через мене буде стрибати», — підкреслила жінка.
Після щасливого возз'єднання Лойд не відпускав хазяйку від себе кілька тижнів. Пес і нині тривожиться, коли її довго немає. А ще у нього з’явилася погана звичка, яку жінка йому прощає. Бо щоразу, коли вони гуляють вулицею, він обов’язково йде до смітників. Можливо, саме завдяки їм він і вижив, думає Ольга.
Наразі для неї Лодя, так жінка називає улюбленого знайду — найрідніша душа, адже донька в Угорщині. А маму і батька Ольги поховали ті, хто розбирав братські могили у зруйнованих будинках. Жінка наголошує, що могилу батьків вона обов’язково знайде, коли повернеться у Маріуполь, який буде під українським прапором.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, що з Донеччини евакуювали виснажених левенят.
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел