Генератори для багатоповерхівок — як отримати компенсацію вартості від влади
У багатьох містах мешканцям багатоквартирних будинків допомагають придбати резервні джерела електроенергії
Під час війни, коли Росія ракетами атакує енергетичну інфраструктуру України, все більше людей замислюються про придбання генераторів. Прилади встановлюють навіть у багатоповерхових будинках. У низці міст жителям ОСББ та кооперативів компенсують частину вартості генераторів — гроші на це виділяють з місцевих бюджетів.
Які програми діють, розповів народний депутат України Олександр Федієнко. Він зазначив, що точні умови та подробиці можна дізнатися на сайтах місцевих органів влади, та навів декілька прикладів реалізації проєктів.
Які умови у Рівному, Полтаві та Львові
Так, у Рівному мешканці багатоквартирних будинків можуть купити декілька генераторів потужністю 4 кВт та отримати компенсацію у розмірі 70% від суми. Проте, допомога з міського бюджету повинна складати не більше 45 тис. грн.
У Львові допомагають оплатити половину ціни генератора, а максимальна сума компенсації складає 30 тис. грн. Крім того, є вимоги до прилада — його номінальна потужність має бути від 3 кВт.
В Полтаві також надають компенсацію у розмірі 50% від вартості, але у цьому місті готові надати до 80 тис. грн. Допомога призначається мешканцям багатоквартирних будинків, у якому два та більше поверхів. Вимоги для генераторів відрізняються в залежності від типу будинка: там, де встановлено ІТП, водяні насоси або є ліфти, номінальна потужність має складати від 5 кВт, для будинків без ліфтів і ТП — від 2 кВт.
Бориспіль, Сміла та Умань
У деяких містах, як наприклад, в Борисполі, розмір компенсації залежить від вартості генератора. Якщо прилад коштує до 80 тис. грн, влада виплатить 50% від ціни. Якщо його вартість більша, сума відшкодування становитиме 40 тис. грн.
У Смілі зараз також розглядають можливість компенсації вартості генераторів. Якщо програму затвердять, влада буде покривати 50% вартості генератора, а максимальна сума компенсацій становитиме 30 тисяч гривень. Генератори планують купувати потужністю не менше 3 кВт.
В Умані ОСББ, ЖБК та обслуговуючі кооперативи також планують закупати генератори потужністю від 3 кВт. З міського бюджету будуть компенсувати половину їх вартості. Максимальна сума допомоги складає 20 тис. грн.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, що попит на павербанки та генератори виріс у 10 разів.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: з відкритих джерел