Чому українцям вручають повістки в громадських місцях: пояснення від ЗСУ
Військові комісари обирають найбільш ефективний спосіб роздачі повісток українцям
Масова роздача повісток на вулиці, пляжах, блокпостах, АЗС чи інших місцях викликала обурення серед українців. Нещодавно петиція з вимогою заборонити таку практику видачі «запрошень» до військкоматів набрала 25 тисяч підписів на сайті Офісу президента.
Військові комісари кажуть, що роздають повістки в громадських місцях з об'єктивних причин. Чому саме, пояснив начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач, повідомляє Донбас24.
«Начальники територіальних центрів комплектування обирають найбільш імовірні місця, де в найкоротший час можна виконати задачу. Вони зобов’язані уточнювати військово-облікові дані, аби мати достовірну інформацію щодо кількості військовозобов'язаних. І ходити по житлових кварталах, де встановлені домофони, або приватному сектору, де високі ворота, і стукати у двері, де ніхто не відкриває, — ефективність такої роботи дуже мала. А, звичайно, якщо це громадське місце, де є велике скупчення народу, ефективність вручення повістки буде набагато більшою», — зазначив він.
Як додають у командуванні Сухопутних військ, вручити повістку може не лише представник центру комплектування.
«Якщо уважно подивимося на зразок повістки, визначений порядком ведення військового обліку у постанові Кабінету міністрів №921, там можна побачити, що повістку може підписати керівник установи, керівник селищної ради та інші посадові особи. Військовий комісар може видати розпорядження, в якому вказати строки, прізвища військовозобов'язаних, і таким способом зобов’язати посадових осіб оповістити військовозобов'язаних, щоб вони з’явилися до військкомату», — пояснив полковник.
За словами Романа Горбача, повістка не повинна використовуватись як покарання. Якщо людині її вручили, це не означає, що її відразу відправляють на фронт. Такі «запрошення» видають, щоб внести інформацію про особу до військкомату. Та й навіть якщо дані про людину є в базі, це не гарантія того, що її приймуть до лав ЗСУ.
При цьому, полковник додає, що не варто забувати про загальну мобілізацію, яка нині триває в країні.
«Тому, звичайно, можуть призиватися особи, які не зовсім хочуть [служити]. Але в основному люди, які боронять, вони є патріотами», — сказав Горбач.
Нагадаємо, що в Україні розширять перелік громадян з відстрочкою від призову, а роздавати повістки в «Дії» не будуть.
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
Фото: з відкритих джерел