Чи потрібно пред’явити військовий квиток, щоб розлучитися — відповідь Міністерства юстиції
Українцям пояснили, як розірвати шлюб в умовах воєнного часу
Куди звертатися, щоб розлучитися з чоловіком або дружиною, які особливості цієї процедури треба врахувати в умовах війни, та чи потрібно для того, щоб розірвати шлюб, пред’явити військовий квиток?
На ці питання відповіли у Міністерстві юстиції України. Там зазначили, що розлучитися в органах державної реєстрації актів цивільного стану може подружжя, в якому немає неповнолітніх дітей. В інших випадках треба йти до суду.
Куди подавати заяву
Якщо в пари дітей немає і вона звертається до органу державної реєстрації актів цивільного стану, діють такі правила:
— заяву треба подати особисто, але якщо один з подружжя через поважну причину не може це зробити, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя.
— шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
Після того, як спливає місяць, якщо заява не була відкликана, орган складає актовий запис про розірвання шлюбу.
Якщо шлюб розривається у судовому порядку, позов до суду також може бути пред’явлений одним із подружжя. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
«Під час дії воєнного стану державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника», — розповідають у Міністерстві юстиції.
Відомості про військову службу
У Міністерстві юстиції просять звернути увагу на те, що заява про державну реєстрацію шлюбу, а також про державну реєстрацію розірвання шлюбу містить обов’язкову для заповнення графу «Відношення до військової служби». Тож, у формі необхідно вказати таку інформацію: де людина перебуває на обліку; назва міста, номер поштової скриньки військової частини, де служить; військове звання; серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку.
«Органи реєстрації актів цивільного стану зобов’язані в семиденний строк надати відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональним органам Служби безпеки України, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки України відомості про події та дії, що нерозривно пов’язані з військовозобов'язаним та підлягають обов’язковому внесенню до Реєстру (відомості про шлюб, про розірвання шлюбу)», — розповідають у Міністерстві юстиції.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, які документи підтверджують відстрочку від призову.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24
ФОТО: з відкритих джерел