Червоний Хрест не виступав гарантом безпеки азовців в Оленівці — заява МКЧХ
Окупанти не дають доступу представникам організації в Оленівку
Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що не був гарантом безпеки військовополонених з полку «Азов», а лише нейтральним посередником при їх виході з фортеці «Азовсталь», передає Донбас24.
Свої роз’яснення організація опублікувала на офіційному сайті.
«Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених», — сказано в заяві.
Також в Червоному Хресті додають, що під час виходу азовців з заводу «Азовсталь» сприяли їх безпеці та зареєстрували дані полонених за умовою, що матимуть доступ до самих військових для перевірки їхнього стану у полоні та підтримки зв’язку з родинами.
При цьому останній раз представники МКЧХ в Оленівці були в травні при доставці цистерн з водою і відвідати полонених їм не дали, а на пропозиції надати допомогу з медикаментами росіяни не відповідають.
«Хоча нам вдалося відвідати деяких військовополонених, які утримуються сторонами, ми неодноразово заявляли, що ми все ще не маємо доступу до всіх військовополонених, включно з тими, які утримуються в Оленівці», — зазначають в організації.
Також Червоний Хрест у день трагедії 29 липня запросили доступ в Оленівку, аби відвідати полонених, поранених, місця зберігання тіл загиблих та запропонували допомогу в евакуації. Проте доступу до постраждалих від атаки досі не мають. МКЧХ також заявив про готовність до дислокації в Оленівку з бригадами медичної та судово-медичної експертизи, що діють поблизу з 2014 року.
Нагадаємо, що МКЧХ відкидає звинувачення щодо невиконання зобов’язань, узятих під час виходу захисників «Азовсталі» у полон.
Також уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що ООН не відповідає на запити України щодо трагедії в Оленівці. Через декілька днів в організації заявили про створення місії з вивчення фактів нападу на колонію.
Зі свого боку росіяни назвали умови передачі тіл загиблих в Оленівці військовополонених.
Найсвіжіші новини та найактуальнішу інформацію про Донецьку й Луганську області також читайте в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: МКЧХ