Біженцям у ЄС загрожує подвійне оподаткування — українцям можуть зробити виняток
Уряд звертається до Євросоюзу з проханням змінити податкові правила для українців
Частина українських біженців вже перебуває у Європі більше ніж 183 дні. Це означає, що вони стають податковими резидентами і мають віддавати частину свого доходу. Податки потрібно платити не лише з доходу, отриманого у країні перебування. Також це стосується заробітку в Україні. Тобто, якщо біженці живуть у ЄС та дистанційно працюють в Україні, вони будуть сплачувати податки двічі — у рідній державі та в країні, де вони отримали статус тимчасового захисту. Податок, який сплачується в Україні, ніяк не враховується у країнах ЄС.
Щоб уникнути подвійного оподаткування для біженців, Міністерство економіки планує звернутися до ЄС з проханням змінити податкові правила. До українців просять застосувати «ковідний прецедент». Це випадок на початку пандемії коронавірусу, коли багато людей через скасування авіарейсів, опинилися за кордоном. ЄС застосував для них виняток та дозволив не платити податки у країнах перебування.
Як розповідає старший економіст Ukraine Economic Outlook, член Економічного штабу при Кабінеті Міністрів Михайло Кухар, відповідного листа днями підпише перший віцепрем'єр — міністр економіки Юлія Свириденко. Він також додав, що готуються зміни до відповідних інструкцій Нацбанку та Держподаткової служби, щоб дозволити українським фізособам-підприємцям відкривати рахунки у закордонних банках.
Нагадаємо, раніше Донбас24 розповідав, які правила оподаткування діють для українських біженців у Польщі, та як змінилися правила для біженців у Швейцарії.
Ще більше новин та найактуальніша інформація про Донецьку та Луганську області в нашому телеграм-каналі Донбас24.
ФОТО: з відкритих джерел