Більше половини переселенців не мають роботи — результати опитування
Через війну значна частина внутрішньо переміщених осіб втратила заробіток
Пошук роботи — один з головних викликів для переселенців, які будуть життя на новому місці. Згідно з опитуванням порталу robota.ua, більшість з них досі шукають вакансії. Так, 56,2% опитуваних наразі не мають роботи.
Про це розповідають на сайті Кабінету Міністрів України. Крім того, чверть респондентів (26,2%) хоча і працевлаштовані, але прагнуть знайти краще місце роботи.
Читайте також: Як безробітним стати на облік дистанційно — подробиці
За результатами дослідження, в основному переселенці шукають повну зайнятість — так відповіло 64,4% опитаних. Неповна зайнятість або фриланс цікавить 39% та 16,5% респондентів відповідно.
Найбільш поширеними спеціальностями є економіст, юрист, прибиральниця або посудомийка, вчитель або спеціаліст з соціального забезпечення, швачка, супервайзер, мерчендайзер, касир та спеціаліст відділу кадрів, продавець та водій.
Роботу без досвіду чи спеціалізованої освіти шукають 37,8% опитаних, з досвідом — 33,7%, за спеціальністю — 28,5%. Для 27,7% респондентів ключовим фактором є умови роботи та розмір оплати праці. Для більшості ж (58,8%) важливо, щоб робота була недалеко від місця проживання.
Серед проблем у пошуках роботи переселенці виділяють:
· низьку оплату праці,
· небажання роботодавця наймати на роботу ВПО,
· відсутність вакансій за рівнем освіти та досвідом,
· недостатність професійних навичок та досвіду роботи,
· брак підтримки у пошуку роботи або ж неактуальність професії.
Результати опитування стануть основою спільного проекту «Робота та відновлення». В ході його реалізації внутрішньо переміщеним особам будуть надавати актуальні вакансії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, а також підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.
Нагадаємо, в бюджеті України виділили 200 мільйонів гривень на безкоштовні ваучери на навчання. Це дозволить фінансувати освіту для восьми тисяч українців.
Фото: з відкритих джерел